צור קשר
...Loading...

סדנת מבוא לטיפול בשיטת רוזן - רוני מוסנזון נלקן

מגע, קשב, קשר – מבוא לטיפול בשיטת רוזן


בהנחיית רוני מוסנזון נלקן
במנזר יוחנן בהרים, עין כרם, ירושלים
חמישי-שישי 26-27 באפריל 2018

שעות: חמישי: 15:00 – 21:00, שישי 8:00 – 14:00
עלות: בהרשמה מוקדמת עד 16.4.18 800 ₪. מחיר מלא: 960 ₪

לחברי הפורטל הנחה נוספת של 5%

בסדנה נכיר שיטת טיפול עדינה ועוצמתית, המשלבת מגע רגיש ותקשורת מילולית ומקשרת בין הגוף והרגש. נתבונן בגוף וננסה להקשיב למה שהוא מספר מעבר למילים: מה הרגשות שהוא מבטא? מה העמדות הנפשיות שהוא מחזיק? נלמד לפגוש את המתח השרירי והנשימה באמצעות המגע ולחפש קשר עם המטופל במקום בו הוא מחזיק את עצמו בגופו, ועם ההרפייה לאפשר לרגשות ולתכנים שהמתח מסתיר לעלות אל המודעות.

המגע המיוחד של שיטת רוזן הוא כלי טיפולי המאפשר להרגיש יותר שלמים עם עצמנו ומחוברים למי שאנחנו באמת. הוא מאפשר להפחית את המתח והשלכותיו על איכות חיינו ולחדש חיוניות ותנועה חופשית. זהו כלי חשוב לטיפול, התפתחות אישית והעשרה למטפלים בשיטות טיפול גוף-נפש ופסיכותרפיה גופנית.

מריון רוזן, פיזיותרפיסטית שעבדה עם תלמידיו של קרל יונג הגדירה את השיטה כ"גישה אל הלא-מודע דרך מגע".
"גישתה של מריון רוזן מציעה דרכים למדיטציה-ביחסים באמצעות מגע מיומן. היא קשורה בבירור לשיטות מוקדמות יותר של טיפול גוף-נפש, ובעיקר לעבודתו של רייך, שיטות המתירות לאני העמוק יותר של האדם להתגלות על ידי עזרה בהמסת "שריון האופי". "
מתוך ההקדמה לספרה של מריון רוזן "שיטת רוזן לטיפול במגע – גישה אל התת-מודע דרך מגע" (הוצאת אח)מאת ד"ר קלאודיו נראנג'ו, מחבר "אופי ונוירוזה: השקפה אינטגרטיבית"
עוד על שיטת רוזן כאן

מנחה: רוני מוסנזון נלקן, מטפלת ומורה בשיטת רוזן. מטפלת בקליניקה פרטית בירושלים ובתל אביב. למדה עם מריון רוזן ועם מורים בכירים מאירופה וארצות הברית. מלמדת בארץ ובאירופה. עוד על רוני כאן

לקראת הסדנה יתקיים ערב הכרות ב"מקום של יוגה" בעין שמר ביום ראשון 21.1.18 בשעה 19:30. פרטים נוספים כאן

יש משהו עדין ועמוק כל כך בשיטה הזו... כמטפלת גוף-נפש לא נתקלתי בגישה כזו מיוחדת עד כה. רוני היא מורה קשובה מאד, רגישה מאד וחכמה מאד. מסורה לשיטה ולתלמידות ולתלמידים בעדינות אין קץ ובנכונות רבה...

אלנה בפסמילני, מטפלת וואטסו

בשיטת רוזן מצאתי את החיבור שרציתי כמטופלת, וחיפשתי להעניק כמטפלת... כמורה מנוסה בעצמי, אם כי מתחום אחר, מצאתי ברוני מורה באופן שלא מצאתי אצל אחרים - מישהי בעלת הבחנה חודרת ומלאה באמפטיה גם יחד, מישהי המאפשרת ומקבלת כמו גם דורשת, מובילה תמיד אל הצעד הפנימי הבא. 

אורה פין, מחנכת וולדורף, מטפלת בקרניוסקרל ומתמחה בשיטת רוזן

הגעתי לשיטת רוזן באקראי. מצאתי דרך של טיפול ומגע שמתחברים למעמקים... רוני היא מטפלת מדהימה עם רגישויות מיוחדות, אינטואיציות חדות והבנה עמוקה למצבו של המטופל... טיפול בשיטת רוזן הוא הרפתקאה והוא אמנות... האמת הפנימית של המטפל פוגשת את האמת הפנימית של המטופל. 

דבורית בן שאול, אמנית, מטפלת גוף הוליסטית

החלטתי להגיע לסדנה בשיטת מריון רוזן בהתחלה על מנת לחוות חוויה אישית לשם התפתחות, צמיחה ועניין... תוך כדי התמדה בסדנאות ההכשרה, ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיי... ההכשרה בשיטת מריון רוזן בעצם הכשירה אותי להיות האדם שאני, להיות מי שאני...

כרמית בלום, מטפלת בשיטת רוזן, שנה שלישית בלימודי פסיכותרפיה גופנית התייחסותית, מורה לפילטיס, ממובילות שיטת רוזן בישראל.