צור קשר
...Loading...

קורס שנתי על התנועה האגריסיבית, בהנחיית ענת גיחון MA

ספקטרום התנועה האגרסיבית – נקודת מבט אנרגטית - השתלמות שנתית בהנחיית ענת גיחון

למרות שרבים מזהים מושג זה עם תוקפנות, "אג-רסיה", במשמעותה המילולית, הוא "הכוח שלוקח אותנו קדימה, לקראת...". זהו הכוח שמניע  את העצמי למפגש עם החוץ לשם מילוי צרכיו ורצונותיו; שמניע את הסקרנות, היוזמה, האסרטיביות, היכולת לעמוד על שלי ולהדוף איום על תחושת שלמות העצמי; אגרסיה היא גם כוח הכרחי לבניית נפרדות, הצבת גבול בין "אני" ל"לא אני" מחד, ולקיום קרבה, אינטימיות ומיניות בריאה.

סביבה התפתחותית שתפגע במלאות הביטוי האגרסיבי באופנים כאלה ואחרים, תאלץ את הילד לבנות דרכי ביטוי חלופיים לטעינה זו על ידי הפנייתה כנגד עצמו במערכות שלילה-עצמית כמו אשמה ובושה או הפיכתה למופעים כמו זעם, שנאה, אלימות והרסנות.

בהשתלמות תשולב למידה תיאורטית של סוגיות הקשורות לתחום זה עם עבודה גופנית ביואנרגטית  ועיבוד החומרים שיעלו מעבודה זו.  הקבוצה ומפגשים בין אישיים ישמשו כמרחב לחקירת  סוגיות שקשורות בכל ספקטרום התנועה האגרסיבית בעצמי ובתוך קשר. 

בין הנושאים שנעסוק בם: התפתחות התנועה האגרסיבית בתוך קשר; הבסיס התאי-פעימתי של אגרסיה; נשימה, ביטוי קולי וקרקוע, כתומכי הביטוי האגרסיבי; מיניות ואגרסיה; מופעים שקשורים בכל הספקטרום האגרסיבי, כמו הצבת גבול, אסרטיביות, כעס, זעם, כוחנות, אלימות ועוד.

ההשתלמות תתקיים ברמת-אביב בקבוצה קטנה, של לא יותר מ-12 משתתפים, בימי ששי אחת לחודש, בשעות  13:00 עד 17:00, בתאריכים:  5.1.2018,  2.12.2018,  9.3.2018,  13.4.2018,  4.5.2018, 1.6.2018.

מחיר:475X6 ש"ח

בנוסף, תתקיים השתלמות יומית מלאה, בעלות 650 ש"ח.

הסדנא יכולה להיות מוכרת כגמול השתלמות עבור מטפלים באומנויות עובדי משרד החינוך.

להרשמה, ניתן להשאיר פרטים בתחתית העמוד

ענת גיחון MA, תרפיסטית בתנועה, מטפלת, מדריכה ומורה בין-לאומית באנליזה ביואנרגטית, בעלת נסיון קליני של מעל 30 שנה, נסיון שכולל עבודה במוסדות מובילים בבריאות הנפש  ובפרקטיקה פרטית. בתחילת שנות ה-90  הובלתי את הקמת המכון הישראלי לאנליזה ביואנרגטית, שבמשך שנים עמדתי בראשו. כיום עומדת בראש ועדת ההוראה ומורה בכירה בתכנית ההכשרה למטפלים של מכון זה. כחלק מהתפתחותי המקצועית, סיימתי את תוכנית "הידברות", שהיא תוכנית פסיכותרפיה למטפלים מתקדמים של המכון הישראלי לפסיכואנליזה. לקריאה נוספת אודות ענת גיחון, נא ללחוץ כאן

"הסדנא הזו היוותה מקור תמיכה עמוק עבורי. ההבנה ויכולת ההכלה של ענת עזרו לי להגבר על הפחד ולהיידד עם החלקים האגרסיביים שבי. תודה גדולה!" יניב גפנרפסיכותרפיסט  – (השתתף  בהשתלמות שנתית בעבר) 

"השתתפתי בהשתלמות של ענת בנושא התנועה האגרסיבית בקיץ האחרון. התכנים בקורס זה פגשו אותי הן כמטפלת והן כאישה. ענת מטפלת בחסד - קשובה, מכילה, מאפשרת ומלמדת. ממליצה בחום על לימודי התנועה האגרסיבית"רוני אריאל-עד, פסיכותרפיסטית גופנית- (השתתפה בסדנא בקיץ)

"האווירה שייצרת בקבוצה – היוותה לי, כמי שעובד עם קבוצות,  כהשראה" קריסטיאן דופו – פסיכולוג, מטפל קבוצתי, מונטריאול – (השתתף בסדנא בטורונטו בנושא התנועה האגרסיבית) 

"ישנתי הלילה אחרי הסדנא כמו שלא ישנתי מזמן..." אליסה קודינובה – פסיכיאטרית, אנליטיקאית ביואנרגטית, מוסקבה – (השתתפה בסדנא בטורונטו בנושא התנועה האגרסיבית)- 

– "...כמו שאמרה פעם התרפיסטית שלי, ענת גיחון (שאותה אני זוכרת יותר מכל מי שעברתי דרכם, בדיוק בגלל יכולת החמלה הענקי שלה..."ארנינה קשתן – מוסיקאית, סופרת, מנחת קורסים בהעצמה ותיקשורת מקרבת – (בסיפרה האינטרנטי "להתאהב בעצמי מחדש", הוצאת מיתרים, 2016, עמ. 24