צור קשר
...Loading...

ערות בחיי היומיום - סטיבן פולדר

ערות בחיי היומיום מאת ד"ר סטיבן פולדר

מלא בחוכמה והשראה ומחייה את הלב. 

(ג'ק קורנפילד, מחבר רב המכר "דרך הלב")

התרבות המערבית של ימינו מושפעת במידה הולכת וגוברת מאופני חשיבה ולימוד שמקורם בתורה הבודהיסטית, כגון מדיטציית מיינדפולנס (mindfulness). החשיבה הבודהיסטית חדרה לתחומי הפסיכולוגיה, הבריאות והחינוך, ואפילו לתחומים כגון עסקים ופוליטיקה.

ד"ר סטיבן פולדר, העוסק בתרגול ובהוראת מדיטציה כבר למעלה מעשרים שנה, הוא אחד המורים המובילים בתחום זה בישראל. בספרו החדש הוא פורש בפני הקוראים מגוון דרכים שבהן ערות יכולה להיטיב עמנו בחיי היומיום: החל מהתמודדות עם עייפות, מחלה, הזדקנות, מצבי מתח, חרדה או קונפליקט, עבור בקבלת החלטות והכרעות מוסריות, וכלה בשאלות של משמעות, הגשמה רוחנית ואלוהות. 

למרות שהחשיבה והלימוד הבודהיסטיים הולידו ספרות ענפה בשפה האנגלית, עד כה פורסמו בשפה העברית רק מעט ספרים בנושא זה, ורובם עוסקים בתורה הבודהיסטית באופן תאורטי משהו. הספר שלפניכם הוא חלוצי במובן זה – מדובר, ככל הנראה, בספר היחיד בעברית שמוביל את קוראיו בשבילֵי התורה עצמה, פורש בפניהם דרכים מעשיות לחולל שינוי אמתי בחייהם, ומזמין אותם להתעורר ולגלות את קסמו של כל רגע ורגע.

ספר זה מציע לנו להתפכח מהאשליות המנהלות את חיינו, ולהבין שסרט הקולנוע המסעיר אותנו הוא רק תמונות המוקרנות על מסך. ספר זה הוא פריין של ארבעים שנות תרגול והוראה של החכמה הבודהיסטית, ונועד להיות שימושי, ידידותי ומהנה לקריאה עבור המתעניינים בדרך זו.

סטיבן פולדר הוא בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, וכתב ארבעה עשר ספרים. המייסד של עמותת "תובנה", בה הוא משמש כמורה בכיר, ומתרגל מדיטציה לפי המסורת הבודהיסטית מאז שנת 1976. הוא מלמד קורסים במדיטציה ודהרמה בודהיסטית ברחבי הארץ, ועוסק ביישום דרך הדהרמה למען שינוי חברתי.

10% הנחה לקוראי האתר

קוד קופון: BPSY

למעבר לרכישת הספר לחצו כאן 

לאתר הרשמי של המחבר - ד"ר סטיבן פולדר


מאמרים נוספים

במרוצת החיים - ד"ר גיי וקתלין הנדריקס
גישה חדשה לפסיכותרפיה בשילוב הפעלת הגוף.
חייו של האני הרציף - רון דניאל
חייו של האני הרציף רון דניאל
השחר של העידן השלישי - חגית בן שחר
הספר פורש את ההיסטוריה מלאת התהפוכות של היחסים בין המינים. החל בתקופת המטריארכט (שלטון האם), דרך תקופת הביניים, המעבר לפטריארכט (שלטון האב) ועד לעצם היום הזה - לקראת תקופה חדשה ושונה מכל מה שידענו.