צור קשר
...Loading...

אני הוא האחר - הבלוג של עדי פרקש

בפגישה אקראית אתמול, הוא ידע להצביע ולגדר את האחר באופן מדוייק ובהיר, תוך שהוא מדיר אותו מהחברה, מבקר, שופט ומתייג ; היה בזה כדי לעורר אצלי אי נוחות חזקה. "את ואני לעומת זאת שונים", הוסיף, כדי להרגיעני אולי. הדיאלוג הזה הוביל אותי במחשבותיי אל איש חכם ואמיץ שאיננו עוד שכך כתב: "...ונתתי את לבי לראות, כי רק הכסילים מבקשים אשר יהיו בני האדם דומים אחד לחברו. והחכם הוא ישמח אשר יש בעולם יום ולילה, קיץ וחורף, זקן וצעיר...ושונים צבעי הפרחים וגווני עיניהם של בני האדם ואשר אלוהים עשה את האדם זכר ונקבה בראם, אך אשר לא יאהב את המחשבה יצטער על השוני וירגז על הרב-גוניות המאלצים את האדם לחשוב,לראות ולהבין..." (מתוך "זכות הילד לכבוד", בתוך יאנוש קורצ'אק, 1996 ,עמ' 365 ). ואז הגיח תומס ל.פרידמן בהפתעה (בספרו: "העולם הוא שטוח", 2005) .זימנתי את כולם לחדר הישיבות. השיח המתלהט במסדרון החל מפריע לשאר הנוכחים לעסוק בענייניהם. וכך ישבנו בחדר הישיבות בשיח ספונטני ( כשאני מקפידה לתעד בכתב את המילים (כי מישהו צריך לכתוב פרוטוקול סיכום ישיבה  ).


פרידמן התייחס לגלובליזציה 3.0 ( המאה ה-21, לשיטתו ) ככזו שבה החברה כבר אינה יכולה להבטיח את כושר התעסוקה של העובד אלא רק את האפשרות לעזור לו לשמור על כושר התעסוקה על ידי לימוד, הסתגלות ומציאת דרך אישית מיוחדת." סגרתי את הדלת וניסינו להגיע לידי הבנה משותפת. השיחה נעה בין הבעות פחד, איזכור היררכיות בין קבוצות ואנשים והלגיטימציה להן .לצד זה הושמעו קולות הקוראים לקבלת השונה כערך. קורצ'אק ופרידמן, מפגש בין תקופות, תרבויות ואנשים שונים, העמידו את הפרטי כעצמאי בתוך הקולקטיב , נפרד ויחד, במינון הנכון, בקצב המתאים, מנקודות מבט שונות ודומות כל כך אומרים כי יש מקום לכולם , והשונות מאחדת, מהווה מכנה משותף בסיסי כל כך, אם לא נפחד ממנה. 


כמי שהוטלה עליה המשימה לכתוב את פרוטוקול הישיבה היה בזה אתגר גדול. הרבה מלל ועוצמות שונות של חריטות העט על גבי הדפים. מצאתי אותיות ושירבוטים שונים ששרטטתי לעצמי במהלך המפגש המרתק הזה ( היה שלב שבו גם חזרו על עצמם והלכו סחור -סחור, אני מודה  ). בינהם מצאתי בכתב ידי את המשפט הבא :"אני הוא האחר". עשיתי "שמור בשם" ושלחתי למשתתפים.

עדי לומדת פסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינטזה - שנה שנייה . מצויה בחקר תיאורית המערכות המורכבות ואנתרופולוגיה רפואית והשפעותיה עלינו כפרטים וכחברה.

הבלוג " חלון תראפויטי " הינו הזמנה לקריאה מתוך סקרנות של תכנים מעניינים. שיתוף רגשות, מחשבות ומה שבינהם.

בלוגים נוספים

הגברים בוכים בלילה - הבלוג של שירלי כהן
אני רוֹצֶה לבכות אמר בקול חלש, אבל, אני לא יכול. את מבינה, נכון? הגברים אינם בוכים ביום
את יפה? תסתירי!
האם לטפח את עצמי זה חומרי או שמא עניין הישרדותי
על אובדן וסרטן השד - הבלוג של שירלי כהן
מרכז הלב נחסם כאשר יש משבר בסביבתנו המשפחתית. דבר שמעודד רגשות עזים של צער שלא מבוטאים באופן מלא או מוכחשים. משבר הפרידה והנטישה הוא הסיבה הנפוצה ביותר לחסימה אנרגטית במרכז הלב.