צור קשר
...Loading...

גברת ידיעה - הבלוג של עדי פרקש

יש  את התמונה הזו המונחת על  שולחן העבודה שלה שתמיד מציצה אליי. יש ביננו דיאלוג קבוע. קשה לי להעריך את ערכה האומנותי, לא בדקתי אף פעם מי הצייר, גם לא שוחחנו על זה. ראיתי בה זיקה כלשהי למורשת היהודית ,האנושית , לתקופה ההיא- כמה שניות אחרי שהיה פה תהו ובהו. אדם, חוה, הנחש והתפוח. מן תמונה כזו שראיתי אותה בחיי בכל וריאציה אפשרית, לא משהו מיוחד. כולנו נחשפים אליה בדרך כזו או אחרת ,מעצם היותינו בני תרבות.

אבל אחרי שיחת הטלפון האחרונה איתו אתמול התמונה שבה אליי, כמו שהיא, אבל אחרת. וכמו חוטים ברשת רחבה ,דברים נקשרים להם בזה אחר זה , או בזה עם זה. הרשת המורכבת הזו, שלי, שלנו. בשלב מסויים בשיחה הוא אמר כי ברגע שנגעת בזה , ברגע שפתחתי את זה – אין דרך חזרה. השלמתי אותו ואמרתי, שכך או כך , גם אם הידיעה כואבת, היא שם, וההתרחקות ממנה אין בה כדי להועיל. מחירה של ההדחקה, כמקור הגנה מצויין לא מחזיקה מים, וכמו נהר זורם הידיעה תחצוב בקרקע ותנוע לכוונה.

הנטייה שלי לעוף בדימיון הילדותי העלתה בי תמונה מסרטי וולט דיסני, תמונה שבה נפתחת תיבה עתיקה, מתוכה נפלטת עננה קסומה שמשרה את איכויותיה עם מי שבא עמה במגע. מנקודת מבט פחות אופטימית זה קצת מזכיר את הנשק הלא קונבציונאלי ... גז משתחרר, נוגע ועושה את מה שסיכמו איתו מראש שיעשה ( מתנצלת מראש מבעלי הלב החלש ). כן, יש טוב ויש רע. חשוב לדעת.

הידיעה. אשליית הידיעה. ככל שהיא מתמידה ובאה לבקר, מביעה עמה עומק נוסף. עוד נדבך. כך נחשפת שכבה נוספת של חוסר הידיעה, יותר ויותר. ותכלס, גם זו ידיעה, כלשהי. לא ? מעין ספירלה אדומה בטעם תפוח מתוק ויפה – פילוחה הולך וחודר ואין שלט "יציאה" מחדר הבריחה. תודה לכם אחיי אדם, חוה ,נחש וההיא שבמרומים. וגם לך מר תפוח.

אחותי ידיעה, מתבוננת לך עמוק בעיניים, מוכנה לקראתך. נראה כי לפי לוח השנה הפרטי שלי מסתיימת תקופה ומתחילה חדשה. צקצקי את כי "אין חדש תחת השמש" ואני אלמד להכירך מחדש, להתרגש ולכאוב מכל מילה, שורה , תחושה בגוף ,בנפש וברוח . בבנאליות ברוכה, הנך מזומנה !     


עדי לומדת פסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינטזה - שנה שנייה . מצויה בחקר תיאורית המערכות המורכבות ואנתרופולוגיה רפואית והשפעותיה עלינו כפרטים וכחברה.

הבלוג " חלון תראפויטי " הינו הזמנה לקריאה מתוך סקרנות של תכנים מעניינים. שיתוף רגשות, מחשבות ומה שבינהם.

בלוגים נוספים

כדור מנייר טישו – וינייטה טיפולית לירית - הבלוג של שירלי כהן
בין ניירות הטישו לשברי הלב, עמד כדור מלא כאב. עמד ממתין להיזרק
לצאת מהמטריקס
הבלוג של עדי פרקש
החופש לבעוט במוסכמות - הבלוג של שירלי כהן
"איך נוכל לשכוח את אותם מיתוסים נושנים הניצבים בראשיתם של כל העמים, האגדות - על הדרקונים הנהפכים ברגע הקיצוני ביותר לנסיכות..."