צור קשר
...Loading...

יושבות על אדמה - יעל בוסידן

יושבות על אדמה / יעל בוסידן

כשמשהו נשבר ויש חיפוש לדרך חדשה

כשהכל מעורפל כמו אחרי שריפה

אני איתך, נשב ביחד זו מול זו

או גב אל גב

אני מרגישה אותך, מה עיניך מבקשות

לא תשובות, רגע שקט

להישען.

אני אזמין אותך לאט לאט

להפנות את הקשב

אל הקולות הלוחשים

לא ברורים כמו רחש קלוש

תחילה האוזן מתאמצת וכל מה שמורגש הוא רק כיווץ .

אני איתך ניצבת, כתיבת התהודה

לקולות העמוקים

שוהות עוד רגע

כמו בין עצים שרופים

שהות עוד רגע

קשובות לצליל הדים

וזה בסדר...

אנחנו שתיים, ישובות על אדמה והיא תומכת

ידייך מתרוממות אז קלות

כמו נעות לצלילי הקצב, בתנועות קטנות

מה הן מבקשות האצבעות, אני שואלת?

את לוקחת נשימה...

אצבעות אוחזות בענף עץ חרוך ומפויח

מטיילות איתו על אבן גיר

התנועה גדלה והופכת לציור, הפחם אט נפתח

נמרח ברכות, מעגלים מעגלים

ואת אומרת כמה יפים הם הסדקים.

קווים לבנים מתגלים לעין מתחת לשחור

אלו הם ציוריהם של הטבע והזמן

שמזכירים לך יש עוד טוב.

נושמות ביחד

גופך יושב נינוח נרגעת התנועה

אני רואה את הדמעה בקצה העין

ובתוך הדממה את קשובה.

פעימות ליבך נשמעות, לא עוד קפואה

ולא צריך מילים, חיוך בקצה השפתיים

אני ואת יושבות על אדמה.


הטקסט הזה נכתב בהשראת הנשים היקרות שליוויתי. מצד אחד יש בי חלק שמעוניין להניח אותו כאן מבלי להוסיף, רק להזמין להיות בחוויה שהטקסט מתאר, ומצד שני יש בי חלק נוסף שתוהה אם יש מי שתרצה לשמוע על זה עוד קצת... ואולי גם וגם... אני מזמינה אותך להיות עם התחושות שעולות בך, וכשמרגיש לך נכון להמשיך בקריאה.

אז בשבילך מספרת עוד.

בתוך המפגשים אני מזמינה לתהליך של התמקדות בנושא שחיי כרגע אצלך. אנחנו מתחילות מהתכוונות פנימה, רגיעה וכניסה למצב של הקשבה נינוחה לגוף, בודקות יחד מה התחושה המורגשת בגוף אל מול ומתוך הנושא שחיי בך ומעסיק אותך. יש מקרים בהם הנושא הוא כמו החלק החשוף בקצה החוט, שאנחנו יכולות להיות איתו בקשר.

מתוך סקרנות אנחנו נעזרות בגוף שיספר לנו עוד קצת על החוויה, מתוך ההנחה שהגוף יודע ומכיל בתוכו ידיעה עמוקה. מתוך הקשבה אל התחושה המורגשת נגלה לפעמים תנועה שמבקשת מקום או דימוי שנרצה להעניק לו עוד מרחב מוחשי. אז ניתן מרחב לתנועה ונהיה בהקשבה אליה או שנמחיש באמצעות ציור או פיסול בפלסטלינה  את הקולות השונים שמבקשים להישמע.

לפעמים נדע לעשות את ההקשרים רק בסוף התהליך. משהו מהחוויה הגופנית יתחבר וילמד אותנו עוד קצת אודות הנושא שמעסיק אותך. לפעמים יפתח את המחשבה לכיוונים חדשים, לדרכים יצירתיות לנוע בהן קדימה.

על עצמי גיליתי שאחד הכלים היצירתיים, שמאפשרים לי מרחב של תנועה והתחדשות, זו הכתיבה. לפעמים אני כותבת שירים, לפעמים רק טקסט קצר אודות החוויה ולפעמים כותבת כמו יומן אישי. הכתיבה והיצירה היא עבורי משאב, כלי של טרנספורמציה. לכל אחת מאתנו יש ערוצי התמודדות שטבעיים לה יותר או פחות.

ברגעי המשבר שלנו אנחנו זקוקות להיות מחוברות למשאבים הפנימיים והחיצונים שלנו. אז למי שמרגישה שהיא זקוקה למרחב של הקשבה, למי שצריכה להיזכר במשאבים שלה, למי שרוצה להרגיש שם יחד ולא לבד, למי שפשוט סקרנית ורוצה להתנסות ולמי שרוצה לשבת רגע יחד על האדמה...

מוזמנת באהבה.

יעל בוסידן מתמקדת בעבודה עם נשים במעגלי החיים השונים; הריון, טראומת לידה, עיבוד חווית הלידה, ליווי לאחר לידה בשבילי האמהות ובגיל השלישי. 

"אני מיחלת ליצר מרחב נשי ומרפא מקום לנוע בו את מה שחיי בך גם בתקופה של שינוי קושי או משבר. מרחב להיות בו מי שאת. להקשיב לכל החלקים ולסלול את הדרך האישית שלך. אני כאן כדאי לצעוד איתך יחד בשבילי האמהות ובמסע הנשי".

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

בלוגים נוספים

להזין ולהיות מוזנת
הבלוג של יעל בוסידן - להזין ולהיות מוזנת
לביאה ויעל גם יחד
הבלוג של יעל בוסידן