צור קשר
...Loading...

לחיות בחופש - הבלוג של נויה אברמוביץ'

החודשים האהובים עליי בשנה, הם, אוגוסט עד אוקטובר. זו תקופה שבה קצב העבודה יורד. אנשים בחופש, מתארגנים לקראת החגים ואני מוצאת את עצמי עובדת פחות שעות, אבל היקף ההכנסה שלי גדל. ככה זה  כבר שנים. דווקא במקום שבו אני נאלצת להאט את הקצב, דברים קורים מעצמם וגל של התחדשות ואנשים שוטף אותי בנעימות. זה המגדלור שלי בשאר השנה - להשקיע יותר זמן בעצמי. בסופו של יום, זה מניב את הרווח הגדול ביותר. ערכי וכלכלי גם יחד.


אני אישה שזקוקה למשאבים מסביבי. כמה שיותר. ממלאים, מספקים, תומכים. המשפחה שלי, מוזרה ומורכבת ככל שתהיה, היא העוגן הראשי שלי. החברים שלי, הם אותם חברים כבר שנים, אני נפגשת כבר שנים עם אותו המדריך (החתיך, יש לומר)  והמטופלים... המטופלים שלי, הם חלק ממני. כל אחד מהם משקף אליי חלקים בתוכי ודרכם אני נשארת בקשר, גם עם עצמי. כזו אני, לא יכולה להישאר בתהליך שבו אני לא מאוהבת. לא ביחסים ולא בעבודה. כדי לאפשר את כל זה, אני חייבת להשקיע במשאבים האלה, לטפח אותם ולהתמסר אליהם. וכשהמשאבים האלה כוללים את עצמי, זה אומר גם לפנות כמה שיותר זמן לדברים שעושים לי טוב.

וכך יצא, שאני מקדישה המון שעות ביום במחשבה ונסיון  לפיצוח הנוסחה ומטרת העל שלי: לחיות בחופש. להרגיש שאני חיה בקוקוס, עובדת, אבל בפנסיה. לא צריכה לחכות 10 חודשים כדי להגיע לספטמבר אוקטובר, לברוח כמה שיותר רחוק, להתנתק  ולהיזרק באיזה חוף אקזוטי. (כמו שהיתה השגרה שלי  עד לפני 5 שנים בערך). השלב הראשון היה לעבור לגור כמה שיותר קרוב לים, אחר כך, הגיעה העבודה האמיתית. להרשות לעצמי לחיות באמת, בדיוק כמו שאני רוצה, מבלי להרגיש אשמה.

אתם מבינים? אנחנו מבלים 90% מהזמן שלנו כאן בעולם הזה, בפחד, בושה ואשמה.

בשנה האחרונה הקדשתי המון זמן בלשוחח עם התחושות האלה והפחד שלי מלחיות באמת. הראש שלי רצה לטרוף את החיים, אבל הגוף התכווץ וקפא. עד שבלית ברירה, הסכמתי לפגוש אותם לשיחה. וככל שדיברתי איתם יותר, פגשתי עוד חלקים שכבר היו להוטים לצאת החוצה ולקבל ביטוי. האמת היא, שהתעייפתי מלרצות עד כאב דברים. אז התמסרתי.

לפתע פגשתי חיים שלמים.

חיים שהיו שם כל הזמן.

ככל שההתמחות שלי הולכת ומקבלת צורה ומסגרת ברורה, אני מוצאת את עצמי מבינה יותר ויותר, עד כמה המשאבים האלה שאספתי בדרך, חיוניים לי. עד כמה לאהוב את האנשים שלי ואת העבודה שלי, הם חלק בלתי נפרד מהנוסחה הזו של חיים בחופשה.

אוגוסט הזה היה מרהיב ונשגב. יותר מכל אוגוסט אחר שהיה. יותר מכל השנה. יותר מכל דבר שהכרתי. לראשונה בחיי, הרפיתי מהכמיהה. הרשיתי לעצמי להיכנס למים. מים שכלכך הרבה שנים פינטזתי על הרגע שאוכל להיכנס לתוכם, להרשות לעצמי לצוף על הגלים  ולתת להם  לשאת אותי לאן שילכו...


נויה אברמוביץ' - חוקרת את תחום ההצלחה ומימוש עצמי. מעל 10 שנות נסיון בתחום השיווק והמכירות. אמא גאה של הפורטל לפסיכותרפיה גופנית. יועצת עסקית מטעם מעוף ומשרד התמ"ת. אלופת הארץ בהתנגדויות מקפידה לקרוא ספר בשבוע, ללכת לים ולישון צהריים.  קליניקה בכרם מהר"ל ובתל-אביב.
בלוגים נוספים

לומדת לעוף - הבלוג של נויה אברמוביץ'
"כשילדה קטנה משתוקקת לעוף. איננו אומרים לה "ילדים אינם עפים". אנו מרימים אותה מעל ראשנו ומציבים אותה על גבי הארון, כדי שתרגיש כאילו היא עפה….
שאלה של שינוי - הבלוג של נויה אברמוביץ'
המילה הכי פחות אהובה עליי בשפה העברית היא שינוי. אני לא אוהבת שינויים, הם מגרדים לי בגוף ועושים לי נזלת.
להאיץ את הגדילה
והגדילה, אי אפשר באמת להאיץ אותה. מלכתחילה לא היינו אמורים לגדול כלכך מהר. אבל זה מה שקרה.///