צור קשר
...Loading...

לצאת החוצה מהקליניקה

אני ממש זוכרת את הרגע הזה שהבנתי שאם אני לא אתחיל לשווק את עצמי אז אשאר ללא מטופלים.

כמעט שש שנים הצלחתי "לחמוק" מלשווק כי המטופלים הגיעו מפה לאוזן ודרך קולגות ועניינים ואיכשהוא הסתדרתי. כשאני אומרת הסתדרתי אני אומרת סוג של שרדתי, שורדת שאפילו לא קולטת שהיא שורדת...

לאחר חופשת הלידה שלי עם הבן שלי הבנתי שכבר אין לי אפשרות אחרת, אני חייבת, פשוט חייבת לשווק כי אם לא...אצטרך למצוא מקצוע אחר ומהר.

 הידיעה הזאת הייתה ממש סוג של אבל בשבילי בהתחלה :"מאיפה מתחילים? מה עושים? אני? חשיפה? זה מפחיד...ומה זה בכלל כל העולם העסקים הזה? הוא קר ומנוכר ואף אחד לא מבין את עולם הרגשות שם" הרהרתי לעצמי בחרדה גבוהה.

בתחילה הרגשתי שיצאתי מסוג של רחם, מכירות את החוויה? החוויה הזאת שהכל נראה מפחיד ומאיים, היציאה החוצה לא פשוטה, אורות מהבהבים, המון אנשים, הקצב מטורף ואני...רק רוצה לחזור לקליניקה ולטפל, כי את זה אני יודעת וזה מוגן ובטוח מספיק.

כולם רצים סביבי, בעשייה מטורפת בשביל ההצלחה שלהם ואני...תקועה במקום, לא זזה, משותקת, לא מבינה לאן כולם רצים ואיך בכלל מתחילים לרוץ?

לבסוף הבנתי שאם אני רוצה להמשיך לעבוד במה שאני אוהבת ולמדתי כל כך הרבה שנים, אני חייבת לעשות מעשה ופשוט להתחיל להיכנס לאט לאט לעולם הזה.

אז לקחתי נשימה עמוקה ויצאתי למסע. בתחילה, עשיתי את מה שהיה הכי זמין והוא לעשות המון קורסים, מכל הסוגים והמינים כי חסר לי המון ידע אז כדאי שאלמד וארכוש אותו ואם אפשר בכמויות כי אולי זה ייתן לי את המענה הרגשי למה שקורה לי מבפנים...

רכשתי ידע בכמויות, למדתי איך לעמוד מול במה, למדתי איך להציג את עצמי, איך לכתוב שיווקית, איך לערוך סרטונים, איך ואיך ואיך ואז עצרתי וקלטתי שיש לי טונה טונה של ידע אבל...אין לי מושג מה עושים איתו....

ואני בכלל מטפלת רגשית למה אני צריכה בכלל להתעסק עם כל זה? למדתי טיפול לא שום דבר אחר...

בשלב הזה כל הקולות מהעבר צפים ומקבלים את הבמה במלוא הדרה: " את עצלנית, דחיינית ולא ייצא ממך כלום" רגע רגע רגע, עצרתי ושאלתי את עצמי :"מהיכן אתם הגעתם ומה אתם רוצים? "

אנחנו רוצים שתעצרי, שתקשיבי, לא החוצה אלא פנימה, הם אמרו בקול רם

אז לבסוף עצרתי והקשבתי להם. שמעתי בצורה נחרצת וחזקה שהם מבקשים ממני שאם אני רוצה באמת  לצאת החוצה לעולם העסקי חייבים להתקיים ארבעה דברים עיקריים: 

1. להרגיש אהובה

2. להרגיש ראויה

3. להרגיש משמעותית

4. להרגיש מסוגלות

כן כן לצאת החוצה, העולם העסקי בסופו של דבר מבקש שנצא החוצה, ללקוחות הפוטנציאליים שלנו, לקולגות שלנו, לקהל שמתעניין בנו...

לצאת החוצה זה בעצם להצליח להיות בקשר, אבל היי...חשבתי שאני אלופה בזה בקליניקה, הכצעקתה?

ושוב רגע של אבל, הדממה, מסתבר שאני עדיין לא דייקתי את הצרכים שלי לאיך להיות מספיק בקשר, לא בקשר עם העולם אלא בקשר עם עצמי, מה הם הצרכים השווקים שלי ומה אני צריכה בשביל להרגיש מספיק בטוח לצאת החוצה אל העולם העסקי!

כשאנחנו מתחברות פנימה התדר הוא אחר, שונה, אין ריצות, הכל עדין ורוטט, לפעמים לא צריך עוד ידע כי באמת שיש מספיק שם מבפנים, הצריך היחידי הוא להסכים, להסכים להתחבר לעצמי ולפגוש את עצמי באמת!!!

כשהבנתי והתחברתי לצרכים השיווקיים שלי פתאום נהיה שקט בתוך כל הבאלגן...

נשימה עמוקה, עכשיו הכל ברור, אני שומעת את כל הקולות שמסביב, הם עדיין מדברים, שלא תטעו

אך בין כל הקולות יש קול חזק יותר, ברור ונכון עבורי.  אני יודעת, אני יודעת בדיוק מה אני צריכה לעשות.  חלקי הפאזל לאט לאט מתחברים התמונה מתבהרת. 

והנה, זה קורה, העסק שלי מתחיל לקבל צורה ותנועה משלו. הדברים מתחילים להסתדר והעבודה לא מאחרת להגיע, מדויקת יותר, נעימה לי יותר ובעיקר מיטיבה עבורי ועבור הקהל שלי.

ובנימה אישית אישית אליך, עצמאית יקרה, אני מאמינה בלרכוש כלים רבים כחלק מהגדילה וההתפתחות האישית שלך ושל העסק שלך שבעיני הם ביחד לגמרי.

אם את מרגישה שעשית הכל ועדיין משהו לא קורה לך בעסק שלך, זכרי את התנועה פנימה, 

את החיבור לעצמך בתוך כל ההצפה הזאת בחוץ, זכרי את הנשימה ואת החיבור.

ובעיקר זכרי, תמיד תמיד, לא לשכוח אותך שם, לא משנה היכן את נמצאת 😊

שמי עדי בראון מיכובר ואני בהכשרתי מטפלת בפסיכותרפיה גופנית עוד מעט כעשור ובשנתיים האחרונות הקמת את "עסק רגשי" מתוך שליחות גדולה לעזור לכמה שיותר עצמאיות שמרגישות תקועות בעסק שלהן ומבינות שזה יושב על מקומות רגשיים. אני מאמינה בפרקטיות ולכן המפגשים שלי מאוד ממוקדים והתוצאות לא מאחרות להגיע...


בלוגים נוספים

הפנטזיה ככלי צמיחה עסקית
הבלוג של עדי בראון מיכובר
להרגיש ראויה להיות בעלת עסק
הבלוג של עדי בראון מיכובר
מי באמת זולל את האנרגיה שלי בעסק?
עסק רגשי - הבלוג של עדי בראון מיכובר