צור קשר
...Loading...

החופש לבחור אחרת - סרטן שד- הבלוג של שירלי כהן

שהתבשרתי לראשונה לפני 8 שנים שחליתי בסרטן השד, החוורתי. החסרתי בערך מיליון פעימות, תחושה שהקרקע נשמטת תחת רגליי ולא הצלחתי בכלל לחשוב בהיגיון.

הכל התנהל נורא נורא מהר. הייתי במן סחרור כזה, שלא הצלחתי לעצור רגע. לבדוק. לשהות. לעכל. לחשוב מה אני רוצה, איך, מתי, אם בכלל. 

ומהר מאוד מצאתי את עצמי בחדר ניתוח ולאחריו עוד ניתוח ומשם לסדרת טיפולי כימותרפיה קשים ביותר, טיפול ביולוגי, הקרנות ושקט יחסי לשמונה השנים הבאות.

לא שאלתי. הייתי פאסיבית בכל מה שנוגע לדבר הכי קרוב אליי, לגוף שלי. וכל מה שהתבקשתי לעשות על ידי הצוות הרפואי, התבצע בלי לשאול יותר מידיי שאלות.

האופציה של לבחור את הדרך, את הרגע, לא היתה קיימת עבורי באותה תקופה. ומטיפוס אקטיבי הפכתי למאוד פאסיבית בנוגע לפרקטיקות הרפואיות שהוצעו בפניי.

8 שנים לאחר מכן, הסרטן חזר. הפעם בשני השדיים. החוורתי, החסרתי מיליון פעימות, הקרקע נשמטה תחת רגליי ועם זאת הפעם הצלחתי לחשוב בהיגיון.

למודת ניסיון ומועשרת בפרקטיקות טיפוליות דרך הגוף והנפש, ניגשתי למהלך הזה הרבה יותר מוכנה, מודעת, מאורגנת גופנית ונפשית ובעיקר מחוברת לגוף שלי, למה נכון ולא נכון לי, מה אני רוצה, איך, מתי ואם בכלל.

החלטתי שהפעם הזאת אני עוצרת הכל. מאפשרת רגע לעצמי לנשום. לשאול שאלות, לחקור בעצמי
ולברר עם עוד אנשי מקצוע בנוגע למהלכים הרפואיים שהובאו בפניי. רק ורק אז גיבשתי החלטה שנבעה מתוכי.

החלטה מאוד לא פשוטה אני חייבת להודות, אך מודעת ומושכלת שאני מרגישה שהיתה ההחלטה הכי נכונה עבורי.
חדורת אמונה בעצמי, ובניגוד להמלצת חלק מהאונקולוגים, החלטתי שהפעם הזאת אני מגייסת לתהליך את חכמת הגוף עם תעצומות הנפש
למען ההחלמה המלאה שלי. וויתרתי על טיפולי הכימותרפיה שהציעו לי.

בהחלטה משותפת עם ההומאופט שמלווה אותי עד היום, נמנעתי מכל סוג של מזון שמזין תאים סרטניים כמו מזונות עתירים בסוכר, פחמימות מעובדות,
התנזרתי לחלוטין מחלב ומוצריו ועברתי לאורח חיים צמחוני.
לאט לאט הרגשתי איך אני וגופי מתחזקים מחדש, מתמלאים בחיוניות שלא הכרנו שנים. עברתי תהליך עמוק של חיבור של הנפש לגוף שלי בהיבטים נוספים.

חשוב לי לציין שהבלוג הזה לא עוסק ב'בעד או נגד' טיפולים כימותרפיים או כל סוג אחר של התערבות רפואית,
זה הסיפור שלי, שמטרתו העיקרית היא להזכיר לנו 
שמותר לנו לבחור גם אחרת. מותר לנו!

ואני כאן להיות עם כל אשה ואשה באשר היא, המתמודדת עם מחלה, אתגר או כל קושי אחר בחייה,
להזמין אותה לעצור רגע. לנשום. לשהות. לחקור. להסכים. לסרב. לגעת. להינגע.
ובעיקר לקבל החלטות, בכל תחום בחיים, שנובעות מתוכה - מהחיבור שלה לגופה ולרגשותיה, גם אם ההחלטות עומדות בניגוד 'לנורמות המקובלות'.

לפעמים קשה לבד. אני מבינה את זה.
אשמח להיות אתך צעד צעד בתהליך שלך ולהזמין אותך לפגישת הכרות איתי ועם גישת עבודתי.


בלוגים נוספים

"מצווה גדולה להיות בשמחה" - הבלוג של שירלי כהן
המפגש הזה עם הקצוות שבין העצב לשמחה, בין החיים למוות, בין תקווה ופחד מזמין אותי, אותנו - לחבק את האנושיות השברירית, להזין אותה ולעשות אותה קצת יותר נסבלת עבורנו.
סרטן שד כקרש קפיצה - הבלוג של שירלי כהן
הרגע הזה שהאונקולוגית מעדכנת אותי ברצינות מהולה בציניות שמשתולל בשדיים שלי "גן חיות פראי", וכי אין מנוס, עומדים לרשותי 50% סיכויי הישרדות. הראש מסרב לקבל את האמירה הזאת כאופציה היחידה שעומדת בפניו להחלמה. פשוט מסרב. הגוף גם הוא חש חוסר נוחות וזז על הכיסא באי שקט.
לעצור את החיים, אני צריך לרדת - הבלוג של עדי פרקש
כך אמר לה הגוף .כמה וכמה פעמים, מספר שנים, בצורות שונות, במחלות, בשפעת, בכאבי גב, בחולשה, אמירות פשוטות ,והיא בחרה להתעלם ממנו.