צור קשר
...Loading...

להיות בקשר - אירה טפר

''בעולמנו,עולם של מתחים וכשלונות,דרושים אנשים שמבקשים ליצור שלמות בחייהם הפנימיים לא על ידי התעלמות מייסורים או בבריחה מבעיות,אלא באמצעות התמודדות עם המציאות העירומה שלהם ועם פשטותם''.
-תומס מרטון-

מה מנחה את דרכך?

אילו אמונות מוטמעות בך וכיצד הן משפיעות על מהלך חייך ואופן התנהלותך?

שאילת שאלות אלה מכוונת את מבטנו פנימה ומעודדת חקירה.כזו המבקשת הסכמה לגילויים של חלקים שונים בתוכנו.הפניית תשומת הלב והבעת המשאלה לראות ולהכיר את חלקינו השונים מחוללת תנועה חדשה. מרגע ''שליחת'' הבקשה העולם משיב ומגיב אליה דרך סיטואציות הנקרות בדרכינו,אנשים שנפגוש,שיחות שנשמע,מחשבות,ספר שיגיע לידינו,שיר ברדיו,מורה חדש והרשימה נמשכת עוד ועוד...אם רק נסכים לראות,לשמוע ולהרגיש.
כל אלה הינם עזרים חיצוניים המעירים ונוגעים בחלקים פנימיים בתוכנו ומייצרים התבוננות,חוויה ולמידה של מערכות ומנגנוני תגובה ופעולה (או אי פעולה) המוטמעים בנו.
האנשים המקיפים אותנו,החוויות שאנו חווים,המצבים בהם אנו נמצאים- כולם כאן כדי שנתפתח,נצמח ונרחיב את חווית העצמי הקיימת,תוך מפגש של שלל הגוונים,האיכויות והרגשות שבתוכנו.
בכל אחד ואחת מאיתנו ישנם חלקים איתם אנו חיים בשלום וחלקים אחרים אותם היינו רוצים להתמיר,לרפא ולשחרר.
אני מאמינה כי ההתמרה,הריפוי והשחרור מתהווים מתוך מתן מקום,הכלה והכרה בכל אלה - ראשית כל.

האם אפשרי עבורך להיות בקשר עם אותם מקומות שאינך אוהב בעצמך?האם אפשרי עבורך להיות בקשר ולהביא לידי ביטוי בעולם את כל אותם חלקים מלאי העוצמה שבך?
ומה זה אומר ''להיות בקשר''?
זה אומר להסכים להרגיש כל רגש שעולה.ואם אין אפשרות זו נגישה עבורך...מה את/ה נמנע/ת מלהרגיש?האם את/ה הופך/ת להיות אותו הרגש אותו את/ה נמנע/ת מלהרגיש?
ושאלה נוספת,בעלת משמעות בעיניי היא -''מה אתה צריך/ה כדי לאפשר לעצמך קשר לאותם רגשות?''
אני מזמינה אותך לצאת למסע מרחיב לתוך עצמך.ביחד איתי.בתמיכה ובליווי.מתוך אמונה מלאה במשאבים הפנימיים שבך ובאפשרות לחיות חיים מלאי שפע...מבפנים החוצה.

אירה

בלוגים נוספים

התקפי חרדה - דרכי התמודדות- הבלוג של יהל ברסון לרום
התקף החרדה מגיע כשכבר אין מקום בפנים –ולכן הוא מגיע פתאום- הגוף נזכר במשהו, הוא לא השתגע.
סדנת פסיכותרפיה תהליכית - אופיר קנטור
יש היום ציפייה של אנשים\מטופלים שהכל יהיה מהיר ומיידי. לכל אחד יש את הקצב שלו , ואין תרופות פלא. למרות שלפעמים קורים גם ניסים.
טיפולי פוריות – מסע אל תוך עצמי
הבלוג של יהל ברסון לרום