צור קשר
...Loading...

קווירבודימנט - החוויה הגופנית-נפשית הלהטב"קית

*

החוויה הגופנית-נפשית מייצגת את מי שאנחנו בפן האישי, אבל גם בפן החברתי-תרבותי. כך מעבר להבדלים אישיים יהיה הבדל באמבודימנט בין קהילות שונות של בני אנוש: בין גברים לנשים, בין עמים מתרבויות שונות, בין גילאים שונים, בין סטרייטים ללהטב"קים וכדומה. גם בתוך הקהילה הלהטב"קית יש הבדלים עצומים באמבודימנט (למשל, חוויה גופנית-רגשית של הומו תהיה שונה מאוד מזו של לסבית או של טרנס):

אבל ישנם נושאים שאיתם מתמודדים כל חברי וחברות הקהילה הלהטב"קית, העומדים בבסיסה של הקווירבודימנט: זהות פנימית של מגדר, נטייה מינית, ארונות, שפה, חוסר שייכות, גאווה ועוד. לכל אחד מנושאים אלו יהיה אמבודימנט ייחודי.

לחווית חיים של להטב"קים יש השפעה עמוקה על כל האספקטים של חיינו, באופן יומיומי ובמשך שנים. היא מחלחלת לרבדים עמוקים של הווייתנו והינה חלק מהותי מזהותנו, ממי שאנחנו. יכול להיות שמי שלא חווה חיים של להטב"ק לא יבין לעומק את החוויה, או את העצימות הגבוהה שלה בחיינו.

אבל האמבודימנט הקווירי מאפשרת לנו להתחבר אל החלקים האנושיים המשותפים לכולנו, האוניברסליים - דרך הגוף: כולנו חולקים את החוויה של להיות שונה. לכולנו יש סודות, ולכן לכולנו יש חוויה של ארון. רובנו חווינו נידוי חברתי, עברנו טראומות, וכולנו שילמנו מחיר או הרגשנו גאווה בדרך להיות מי שאנחנו.

בצורה זו, של מציאת המשותף בין כולנו על מנת לבנות גשר, הקווירבודימנט שואפת לאפשר לכולם.ן להתנסות בחוויה הגופנית הלהטב"קית, ולהתהלך ולו לרגע בנעליים שלנו. נמצא שעל אף שחוויות אלו ייחודיות לקהילת הלהט"ב, בכולנו יש מין החוויה הקווירית.

*

בלוגים נוספים