צור קשר
...Loading...

ההיבט הגופני התייחסותי בעבודה עם 'הפרעת אישיות גבולית'

ההיבט הגופני התייחסותי בעבודה עם 'הפרעת אישיות גבולית'

סדנה בשפה האנגלית עם טום וורנק, פסיכותרפיסט ומרצה בכיר מאנגליה

הפרעות ה'עצמי' ובעיקר הפרעת האישיות הגבולית מעמתות אותנו המטפלים עם מצבים מאתגרים ומערערים. מצד אחד מבנה 'הפרעת האישיות' מאפיין מצב פתולוגי של "פסיכולוגיה-של-אדם-אחד", מצד שני דינאמיקת ה'אישיות הגבולית' קשורה ללא עוררין לנרטיב של מערכות יחסים מורכבות ו/או בלתי יציבות. מערכות יחסים אלה, כאשר הן משתחזרות בקליניקה, מאתגרות באופן דומה הן את המטופל והן את המטפל. שניהם יכולים לחוות חוויה של תקיפה, של חדירה, של חוסר אונים, חוויה שהם לא מובנים, או לא מוערכים ע"י האחר. במקרים אלו, העבודה הקלינית דורשת בנוסף להתבוננות ולפרשנות התוך-נפשית, גם התבוננות והתערבות התייחסותית אינטרסובייקטיבית השמה במרכז את היחסים הטיפוליים.

הטראומה של ה'אישיות הגבולית' מגולמת בעוצמה גם כחוויה גופנית אצל שני האנשים בחדר הטיפולים – המטופל והמטפל. עוררות יתר וחרדה מופרזת הן מאפיינים מרכזיים אצל ה'אישיות הגבולית'. מאפיינים אלה מרמזים על הפרעות בתפקוד הראשוני והבסיסי ביותר, ומעידים על מצב גופני לא-מאורגן של חווית העצמי. מצב לא מווסת זה ימנע מהפרט לפתח מערכת יחסים רגשית בוגרת ותקינה.

בסדנה זו נחשף לתיאוריה קלינית עכשווית היכולה לעזור לנו להבין ולעבוד יותר אפקטיבית עם תופעות והפרעות פסיכולוגיות-גופניות הנחוות בדרך כלל על ידי מטופלים גבוליים ומטפליהם. בנוסף נעשה אינטגרציה בין השיח התיאורטי לבין תרגילים חווייתיים, ונאפשר מקום להבאת מקרים קליניים מחדר הטיפולים.

הסדנה מיועדת לאנשים ממקצועות הטיפול השונים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאלים, מטפלים בהבעה ויצירה, ומטפלים המשלבים עבודה עם ההיבט הגופני בטיפול

טום וורנק, (ECP, EABP) פסיכותרפיסט המגיע אלינו ישירות מאנגליה, בעברו שימש בתפקיד סגן יושב-ראש ה'איגוד הבריטי לפסיכותרפיה' (UKCP), החל את דרכו בתרפיית הגשטאלט ובהמשך היה תלמידו של דייויד בואדלה, מייסד ה'ביוסינתזה'. עבד בבתי חולים לבריאות הנפש ומרצה לפסיכותרפיה בארצות שונות בעולם. מתמחה בטיפול עם 'הפרעת אישיות גבולית' דרך הגישה הגופנית התייחסותית.

פרטים נוספים על הסדנה ועל מנחה הסדנה, טום וורנק, ניתן לקרוא באנגלית בדף המצורף.

ההשתלמות תערך ב'מרכז האינטגרטיבי לפסיכותרפיה', בבית של טלי, בקיסריה. בתאריך 14/3/2018 יום ד' בין השעות 10:00-17:00. הלימוד במרכז מתבצע בקבוצות קטנות בלבד, על מנת לשמור על איכות הלמידה, ולכן מספר המקומות מוגבל ל- 15 בלבד. ההשתתפות מותנית בהרשמה ובתשלום מראש. עלות השתתפות בסדנה – 580 ₪. ניתן לשלם ע"י העברה בנקאית או ב- 3 תשלומים בכרטיס אשראי. כולל כיבוד וארוחה קלה למשתתפים.

לפרטים נוספים והרשמה ניתן להשאיר פרטים, או ליצור קשר בסלולרי:

054-6634580, סיון בשן פלג

0526-299015, טלי שגב

* :
* :
* :
:
...Loading...