צור קשר עם אילת
...Loading...

אילת בן זיו

התמחות: אכילה רגשית, התמודדות עם אובדן, התמכרות, מצבי משבר
כתובת: דוד אלרואי 32 הרצליה (Google map) (Waze)
טלפון: 0546783800
אני ברשת:

נעים להכיר, אני אילת.

בהינתן התמיכה הנכונה, הקשיים בהם נתקלתי במהלך החיים, סייעו לי לגדול ולפרוח. אני כותבת זאת משום שאני מאמינה שמה שנכון לי, נכון גם לאחרים. ההתמחויות שלי בטיפול הם התמודדות עם משברי חיים, תהליכי אבל, גמילה ואכילה רגשית. בנוסף להיותי מטפלת בקליניקה בהרצליה, אני גם מנחת סדנאות ומרצה במגוון נושאים הקשורים לפסיכולוגיה, פסיכותרפיה גופנית, תנועה, ומיינדפולנס. אני מרגישה כבת מזל שמתאפשר לי לפגוש אנשים וללוות אותם בתהליך בו הם מוצאים את הנתיב הפרטי שלהם ומרחיבים את יכולות ההתמודדות שלהם.

הסיפור האישי שלי נע בין חיים בישראל ובארה"ב:

נולדתי בישראל ובצעירותי השלמתי תואר שני בלימודי פסיכולוגיה, התחתנתי וגידלתי שלושה ילדים. כמו כן, למדתי ולימדתי יוגה. בהמשך חייתי בארה"ב (11 שנים) וחזרתי לישראל... יום אחד הגב החל לאותת לי שמשהו אינו נכון ומתאים. בחרתי להתעלם, עד שהגעתי למוגבלות פיזית קשה שנמשכה מספר חודשים. מתוך הסבל שחוויתי, צמחה בי הבנה חדשה על הקשבה לגוף. ההיכרות באותה תקופה עם הפסיכותרפיה הגופנית סייעה לי להתגבר. חקרתי את ההקשרים של הגוף-נפש שלי ותוך כדי כך התאפשר לי לחזור ולפגוש כאבים נפשיים ישנים ולהתמודד טוב יותר גם עם כאבים בהווה. החלטתי ללמוד ולהתעמק בתחום ששילב את העניין והניסיון שלי בתחומיי הנפש-הגוף-והרוח.

דרכי המקצועית

העניין שלי בנפש-גוף-רוח הוביל אותי לעבודה במחלקה האונקולוגית בבית החולים. הקשבתי לחולים ותמכתי בהם בתקופה הקשה. לאחר שנוצר בינינו קשר הדוק, סייעתי להם לעשות "בדק בית" ולמצוא את הקול האישי שלהם. סייעתי גם לבני המשפחה למצוא את הכוחות הנחוצים בכדי לטפל באדם קרוב, לשמוח בהבראתו או להתמודד עם מצבים בהם אין זה אפשרי. 

בהמשך, הגעתי לעבודה במרכז גמילה. עבדתי עם מכורים בתחומים שונים ועם בני משפחותיהם. הבנתי שרובינו מכורים במידה זו או אחרת להרגלים שונים, שקשה מאוד לשנות אותם. המאבק בהתמכרות עלול להיות מתעתע, אך במהותו מבטא את המאבק לחופש ולעצמאות מדפוסים הרסניים.

כיום אני עוסקת בנושאים שונים, למשל בעבודה עם אוכלוסיה שחוותה טראומה באזור השטחים. כמו כן, מוקד עיקרי בעבודה שלי כיום הוא אכילה רגשית. הכלים שהפסיכותרפיה הגופנית מספקת לשם כך הם נפלאים. דרך הגוף והנפש חשוב להמחיש הצבת גבולות, ראיה נוקשה של הצלחה וכישלון, דימוי גוף ועוד. הפסיכותרפיה הגופנית מספקת כלים לטווח ארוך ואני משלבת בטיפול גם כלים התנהגותיים ומחשבתיים המתמקדים בטווח המידי. כלים אלה מעלים מודעות לדפוסי אכילה ומספקים מטרות קטנות וברות השגה לטווח הקצר (CBT, מיינדפולנס). השילוב בין טווח ארוך ומידי מאפשר שינוי במשקל ושמירתו לאורך זמן.

אני מזמינה אותך לפנות אליי אם יש לך תחושה או צורך לעשות שינוי בחיים, לברר נושא עם עצמך, או אם הנך במצוקה. בנוסף, אוכל לסייע בהקניית מסגרת אכילה בריאה, גמילה מהתמכרות, התמודדות עם מחלה או התמודדות עם אבל. אני מאמינה שכל אחד יכול לייצר לעצמו חיים טובים ומלאי משמעות.

פרטי התקשרות:

אילת בן זיו

0546783800

appelaya@yahoo.com

מטפלים נוספים

קרולין יעקובי
מטפלת מוסמכת בפסיכותרפיה גופנית התייחסותית - טיפול תקשורת קשר
בן שליש
טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי. הדרך בה אני עובד משלבת את הגוף הנפש והרוח של המטופל כשכל תהליך מותאם אישית לאדם שמגיע אליי. יחד אנחנו הולכים דרך שמטרתה היא לאזן, להקל ולפתוח את העולם הפנימי והחיצוני של המטופל. אני מאמין גדול בשינוי, בחמלה וקבלה עצמית. מאמין שיכול להיות נעים יותר לחיות ושלכל אחד יש מסע ממש ייחודי לו.