צור קשר עם בן
...Loading...

בן שליש

התמחות: חרדה, מערכות יחסים, הגשמה עצמית, זוגיות
אני ברשת:

מאז ומתמיד מפגש אותנטי עם אנשים סיקרןאיתגר וריגש אותילהיות עם אדם אחר ברגעים משמעותיים של חשיפה ואיפשור ולדעת שיש אדם אחר בשבילי כשהייתי צריך תמיד היה מתנה לא מובנת מאליה בשבילי. 

האמתשהיה לי ממש קשה ליצור קשר אותנטי עם הסביבה שליהייתי עסוק כל הזמן בלהסתיר ולהסתתרלהראות כמה אני חזק וטוב ולהסתיר את החלקים בי שאני לא רוצה שיראושלא "יגלו עליישאני "לא טוב מספיק". הדבר הזה גרם לי להרבה סבל במהלך החיים, זו תחושה קשה להסתובב איתה 

זה לא פטנט שליאנחנו עושים את זה כל הזמןיוצרים את הסיפור האישי שלנו במציאותנמצאים במעגל בלתי נגמר של סבל וכובלים את עצמנו בשבלונות ודימויים עצמיים שנבנה לאורך השנים בהם אנחנו מחזיקים חזק חזק בשביל שלא יתפרק לנו הסיפור בידיים

ואם הוא יתפרק

לפעמים זה קורה מתוך משבר -התקף חרדה חזק\ראשוןמשבר בזוגיותהפלה או טראומהולפעמים זה קורה כי אני מספיק סובל ברמה פיסית או נפשית והחלטתי שדי נמאס ליואני רוצה להגיע לשורש הבעיה (לקיחת אחריות).

באופן כללי אני מאמין בלטפל בדברים מהשורשיש מספיק טכניקות ושיטות טיפול (ותרופותממוקדות תסמינים והמטרה שלהם היא להקל על האדם הסובל וזה מאוד חשובזהו גם השלב הראשון בתהליך של פסיכותרפיהאבל הוא רק השלב הראשון בגלל שאנחנו מחפשים לעשות שינוי משמעותי מהשורש.

מאחורי הסבל שלנו יש פוטנציאל מאוד גדולהאדם שסובל מחרדה חברתית בסה"כ נורא רוצה להיות בקשר אמיתיהמשבר בזוגיות מבקש ממני לעשות חושבים ולהבין מה פה לא מדוייק לי ואיך אני משתנה בתוך הקשר ומתרומם איתו או בלעדיו.

חוויה של ניתוק מעצמי דורשת ממנילהתחבר מחדש לחיים

ניקח לדוגמא את הפצע שלי ששיתפתי קודם- הדפוס הזה שדרכו חוויתי את העולם דרש ממני לפתח רגישות מאוד גבוהה לאחר שנמצא מול לדעת מה הוא מרגיש\חושב\צריך בלי שהוא אפילו צריך להגיד לי. אחרי לא מעט עבודה פנימית הצלחתי לא להיות מנוהל באופן עיוור על ידי הדפוס אבל כן לקחת את היכולת הזו, הרגישות הגבוהה שלי ולהפוך להיות המטפל שאני היום. כך אני מתאים את התהליך בצורה דינמית לכל מטופל, לקצב ולצרכים העמוקים שלו בהתאם לתהליך הרחב שמתרחש.

הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית ממנה אני מגיע היא בשבילי הלפיד שמאיר את הדרך בתוך התהליךהיא משלבת בין פסיכולוגיה מערבית ותורות רוחניות ומשלבת בתוכה שיחהנשימהמדיטציההילינג ומוסיקה (תוספת שליומאפשרת לי להגיע לכל אדם בדרך הנכונה לו.

מגיעים אליי אנשים שנמאס להם ממצב מסויים בחייהם והם רוצים לעשות שינויאנשים שסובלים ממצבים שאין להם הסבר או תרופה ואנשים שמרגישים שטיפולים אחרים לא עזרו להם עד כה ומחפשים להגיע לשורש העניין. אחרי שמטפלים בבעיה ולפעמים מתוך העבודה עצמה ניתן לגלות מחדש את הפוטנציאל המדהים שלהםאת בקשת הלב אותה הם החניקו שנים רבות. 

"תמיד יהיה מישהו מוכשר ומוצלח ממני אבל אף פעם לא יהיה מישהו מוצלח ומוכשר כמוני" אלברט איינשטיין.

אני מאמין בשינוי מתוך חמלה ורכות, אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש נתיב מאוד אישי בחיים האלה ועלינו לגלות אותו. אני מאמין בך ואני מאמין בעצמי.

אני מאמין שהגוף והתודעה שלנו מחוברים ואני מאמין שרב הנסתר על הגלוי. אני מאמין שבידינו המפתח לחיים טובים יותר, קלים יותר ומאושרים יותר כאלה בהם אנחנו מאשרים את עצמנו.

*בעל קליניקה פרטית בשנים האחרונות

*פסיכותרפיה טרנספרסונאלית שנים במכללת רידמןהלימודים והתעודות מוכרים על ידי הארגון האירופאי EUROTAS עבודת תיזה בנושאמשמעות הטיפול בנפגעות תקיפה מינית על ידי מטפל גבר 

*חלק מצוות ההוראה במכללת רידמן במסלול להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה טרנספרסונאלית

*מטפל מומחה בהילינג לחולי סרטן ונפגעי נפש

*מטפל ומנחה קבוצות של נשימה מעגלית REBERTIHNG

*תחת ביטוח מקצועי כן

*תחת הדרכה מקצועית כן

*חבר באיגוד ITPA העמותה הישראלית לפסיכותרפיה טראנספרוסנאלית

*מחיר 280 (שעתי


החיבור בין פסיכולוגיה גוף ורוח
תאריך: 16/1/2019 22:20:00

לא ידעתי למה אני נכנס, אבל מהלך החיים שלי כיוון אותי בצורה מאוד ברורה ללמוד טיפול.

איזה טיפול? לא ידעתי...

בדקתי, חקרתי ומצאתי מכללה גדולה ומקצועית שמלמדת מקצוע, שבזמנו לא יכולתי אפילו להגות את שמו. לא הבנתי את רוב שמות הקורסים שהיו כתובים בסילבוס אבל משהו הרגיש לי נכון. שכאן אני צריך ללמוד.

ככה התגלגלתי לעולם הטיפול המופלא של הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית. אני יודע, השם מפוצץ ואפילו קשה להגייה, אבל העקרונות פשוטים ונגישים מאוד. הטרנספרסונאל הוא זרם בעולם הפסיכולוגיה, הזרם הרביעי והמודרני ביותר, אשר מתבסס על תיאוריות פסיכולוגיות מערביות ועל תורות רוחניות עתיקות מרחבי העולם, כמו שאמניזם, קבלה, בודהיזם, יוגה, ריפוי במוסיקה ותדרים, סופיזם ועוד… בעקבות שילוב העולמות, הדרך הטרנספרונאלית הביאה חידושים רבים לעולם הריפוי במערב וסללה דרכים חדשות (אך עתיקות מאוד) והגדרה חדשה למושג ולתפיסה של ריפוי פיסי - נפשי - רוחני.

אני מרגיש שזה מה שהכי נוגע בי בעולם הטרנספרסונלי, שאין דרך אחת לריפוי ואין אמת מוחלטת, אלא יש נהרות ושבילים רבים, וכל אחד מהם ייחודי לכל אדם.

קצת רקע:
הזרם הטרנספרסונאלי התפתח בשלהי שנות ה-60 בארה״ב. באותה תקופה הרקע החברתי היה עטוף במלחמת ויאטנם ובתחילתן של תנועות רוחניות וחברתיות, אשר ביקשו לערער את התפישות המקובעות והנוקשות ששלטו באורח החיים בארה"ב: תנועת ה״היפים״ התנגדה למלחמה ודרשה שלום, מאבק השחורים, בהנהגת מרטין לותר קינג, חתר לחירות, תנועת הפמיניזם דרשה זכויות שוות לנשים ועוד. מידע זה חשוב מכמה סיבות, האחת היא שבהמהותה הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית מסייעת לאדם לצאת מאותן קופסאות נוקשות שבנה סביבו במהלך חייו וכל כך מגבילות אותו, על מנת לצמוח ולהתרחב מתוך בקשה פנימית להתרחבות רוחנית. השנייה היא שהרעיון של החזרת הרוח לחדר הטיפולים ולתהליכים הקליניים היה פורץ דרך ושונה מאוד בנוף של תחום רפואת הנפש במערב.

הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית אינה מבטלת או סותרת את התיאוריות הפסיכולוגיות המקובלות במערב. להפך, היא בנויה גם מהם ומוסיפה רבדים נוספים וחשובים בהתפתחות ובתפישתה את האדם. במרכז התהליך הטיפולי, אנו מתייחסים למהות האדם - למשמעות, לייעוד, לרצונות העמוקים, לכוחות הפנימיים ולחיבור הישיר עם החלקים השונים והגבוהים יותר בנו כבני אדם וביקום.

כשאני פוגש אדם שמגיע אלי לתהליך, הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית משמשת לי כמקור השראה וצינור של חכמה. אפשר לומר שהיא הלפיד שמאיר לשנינו את הדרך. אם אנסה לתמצת את הדברים, הפסיכותרפיה הטרנספרסואנלית מתייחסת אל האדם כבעל פוטנציאל אינסופי לאהבה, הגשמה, שמחה, חמלה, קבלה ופשטות.

אני מאמין שבכל אחד מאיתנו יש את השער לפוטנציאל הגלום בו, את המנעול אל השער ואת המפתח לאותו מנעול, ועלינו לגלות במסע חיינו את הצופן האישי שלנו על מנת לפתוח את כל השערים ובאמת להיות מאושרים.

בן שליש - פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי. מלווה אנשים החווים קושי במערכות יחסים זוגיות ובין אישיות.

לכרטיס שלי

מטפלים נוספים

אורטל בן עטר
פסיכותרפיסטית גופנית לנשים טיפול רגשי בחרדות ומערכות יחסים
אילה שושני
טיפול בפסיכותרפיה גופנית בשיטת ביוסינתזה
רונן לוי
M.A. מטפל ומדריך בפסיכותרפיה התייחסותית באוריאנציה גופנית וטראנספרסונלית בקליניקות באילת ובישוב צוקים בערבה.