צור קשר עם ניר
...Loading...

ניר גרין

התמחות: חרדה, מערכות יחסים, הדרכה, מימוש עצמי
כתובת: דרויאנוב 5 תל אביב יפו (Google map) (Waze)
טלפון: 0509987770
אני ברשת:

הטיפול בפסיכותרפיה גופנית מבוסס על שילוב ביו שיחה לבין עבודה גופנית חווייתית, מילים שמחפשות גוף או גוף שמחפש מילים. 

אנחנו משתמשים בטיפול במגוון של טכניקות ואמצעים על מנת למצוא יחד עם כל מטופל את הדרך באמצעותה התאפשר לו לחוש בטוח להתפתח ולעבור תהליך. 

דרך אחת היא עבודה טיפולית שנעשית באמצעות תרגילים ותנועות ייחודיים לשיטה שמאפשרים לתת ביטוי באמצעות הגוף לרגשות שלנו.

לדוגמה, יש אנשים שחשים שיש להם בעיה לשים גבולות לסביבה שלהם. 

מבקשים מהם משהו בלימודים או בעבודה ולא נעים להם להגיד לא ואז הם אומרים כן ואחר כך מצטערים על זה ומרגישים כעס על עצמם שלא עמדו על שלהם או פשוט עומס מזה שיש להם עוד משימות חוץ ממה שכבר היה.

במקרה כזה אנחנו יכולים לדוגמה לעבוד בקליניקה על היכולת לשים לב לתחושות הגוף בזמן אמת, לפרש אותם באופן המתאים ולאט לאט ללמוד לעשות תנועה חדשה בתוך הסיטואציה ולהגיד לא (זה עובד נהדר גם על כן). 


העבודה יכולה להיעשות באמצעות תרגיל פשוט שבו עומדים המטפל מול המטופל כשההנחיה היא לבדוק מה המרחק הנכון לך לעמוד אחד מהשני, בעצם המטופל מתבקש לשים לב מתי הוא חש בבטן התרחבות או הקלה שזה סימן שהוא במרחק שמתאים לו, שהוא במקום בטוח. לעומת, תחושת כיווץ או דחק שמסמנת שזה יותר מידי בשבילו. המרחב הטיפולי הופך באמצעות התרגילים להיות 'ארגז החול' בו מתנסים בתנועות חדשות שלאט לאט כשהן מרגישות בשלות ובטוחות מספיק מוצאות את דרכן החוצה אל החיים.

דרך נוספת היא עבודה עם נשימה, תהליך הנשימה הוא גם אוטונומי וגם רצוני. יש באפשרותנו לשלוט על קצב הנשימה, על עומקה ועל איכותה, לעצור או להעמיק - בפסיכותרפיה גופנית מתייחסים לנשימה כגשר אל עולמנו הרגשי. אינטואיטיבית אנחנו 'חונקים' את הנשימה (עוצרים אותה) כשאיננו רוצים שרגש יצא החוצה כמו בכי אחרי דברי ביקורת חריפים ומעמיקים אותה כשאנחנו רוצים לתת ביטוי מלא כמו אחרי מחמאה טובה שמעוררת גאווה, כך שהאופן בו אנו נושמים דומה לאופן בו אנחנו מבטאים או מדחיקים רגשות. במרחב הטיפולי נלמד להכיר את דפוסי הנשימה שלנו, שלב הבא נלמד להביא תשומת הלב אל הנשימה שלנו ולבחור האם זה זמן מתאים בשבילי להרחיב אותה ולתת למה שאני חווה עכשיו להיכנס לתוכי? 

***זהו תהליך איטי ומשמעותי שנעשה בעדינות ועם המון תשומת לב***

לסיכום, אני חושב שהשיר הנפלא הזה מתאר באופן הכי מדוייק את מה שקורה כשעוברים תהליך טיפולי עמוק וטוב:

אֲנִי רוֹצָה לְהַגִּיד 
אֲנִי כְּבָר לֹא מַשְׁאִירָה 
אֶת הַלֵּב בַּחוּץ כְּשֶׁאֲנִי בָּאָה 
כְּמוֹ שֶׁמַּשְׁאִירִים נַעֲלַיִם מִחוּץ לְשַׁעֲרֵי הַבָּתִּים 
אֲנִי רוֹצֶה לְסַפֵּר שֶׁאֲנִי כְּבָר הוֹלֶכֶת יְחֵפָה 
כִּי אֵין מִמָּה לְהִשָּׁמֵר 
כָּל מָה שֶׁבַּחוּץ, מִמֵּילָא כְּבָר מִתְקַיֵּם בְּתוֹכִי
*
תמרה קפואנו

היה לי העונג להתראיין בתוכנית 'שלמות' של רז חסון על פסיכותרפיה גופנית, טיפול ומה שביניהם. מזמין להקשיב פודקאסט: https://goo.gl/tTBwYt

מטפלים נוספים

נילי ברגידה
טיפול בפסיכותרפיה גופנית בשילוב חלומות צלולים www.lucid1on1.com
בן שליש
טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי. הדרך בה אני עובד משלבת את הגוף הנפש והרוח של המטופל כשכל תהליך מותאם אישית לאדם שמגיע אליי. יחד אנחנו הולכים דרך שמטרתה היא לאזן, להקל ולפתוח את העולם הפנימי והחיצוני של המטופל. אני מאמין גדול בשינוי, בחמלה וקבלה עצמית. מאמין שיכול להיות נעים יותר לחיות ושלכל אחד יש מסע ממש ייחודי לו.