צור קשר
...Loading...

כתבי עת ואיגודים מקצועיים

כתבי עת מקצועיים

המגזין הבינלאומי לפסיכותרפיה גופנית - IBPJ

כתב עת מקצועי המתפרסם פעמיים בשנה בשיתוף האיגוד האירופאי והאמריקאי לפסיכותרפיה גופנית. מטרת כתב העת היא לתמוך ולקדם מחקרים בתחום ולעודד קרקע פוריה לשיתופי פעולה מחקריים וקליניים.

המגזין לפסיכותרפיה סומטית - Somatic Psychotherapy Today

כתב עת בנושא פסיכותרפיה סומטית, פסיכותרפיה גופנית ונושאים של גוף-נפש-רוח. מאגד בתוכו חדשות ומחקרים בתחום ומידע על פעילויות מקצועיות. מטרת המגזין היא להעלות מודעות לתחום ולהגיע אל הקהל הרחב.

מגזין עבודת גוף בתנועה - Body Work Movement Therapy

מפרסם מאמרים במגוון תחומים הרלוונטיים לעבודה הפרקטית בקליניקה. מטרת המגזין להביא את הטכניקות האחרונות בתחום התנועה הטיפולית.

כתב העת של המכון הבינלאומי לאנליזה ביואנרגטית

Bioenergetic Analysis: The clinical Journal of the International Institute for Bioenergetic Analysis

כתב העת של הארגון הבינלאומי לאנליזה הביואנרגטית:

כתב העת מהווה מרחב להעמקה והרחבה של החשיבה התיאורית והקלינית של האנליזה הביואנרגטית העכשווית, תוך התכתבות עם גישות והתפתחויות בשדה הפסיכואנליזה ובתחומים משיקים נוספים.איגודים מקצועיים

הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית - ILABP - הנציגות הישראלית של האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית. שם למטרה לאגד את המטפלים בתחום, לעצב ולקיים רמה מקצועית ואתיקה. להוות גוף מייצג עבור מוסדות ממשלתיים וקהילתיים ולתמוך בתהליך ההכרה הרשמית של הפסיכותרפיה הגופנית בארץ.

האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית - EABP - מאגד יותר מ - 700 מטפלים מוכשרים בפסיכותרפיה גופנית ו כ- 50 מוסדות לימוד ברחבי אירופה. מטרתו לשמר ולקדם את התחום, אתיקה מקצועית וסטנדרטים מקצועיים בקרב חבריו.

האיגוד האמריקאי לפסיכותרפיה גופנית USABP - משימת האיגוד, היא לפתח ולקדם את האמנות , מדע , ופרקטיקה של פסיכותרפיה גוף ופסיכולוגיה גופנית באופן מקצועי , אתיקה ואכפתיות על מנת לתמוך בחברות שלנו כפי שהם מקדמים את הבריאות והרווחה של הלקוחות שלהם.

האיגוד האנגלי לפסיכותרפיה


האיגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה - שם לו למטרה לבחון מחדש את הרציונל, הקריטריונים, הסטנדרטים המקצועיים והקווים המנחים לעיסוק בפסיכותרפיה בישראל.נועד להוות בית מקצועי למטפלים, בוגרי הכשרות מוכרות, הרואים בפסיכותרפיה מקצוע וייעוד.


הארגון הבינלאומי לפסיכותרפיה - EAP -מאגד בתוכו 128 אירגונים מ - 41 מדינות באירופה ויותר מ-  120,000 פסיכותרפיסטים. נוסד ב- 1990 ומטרתו לשמור על סטנדרטים מקצועיים לפרקטיקה בפסיכותרפיה.

האיגוד הבינלאומי לביוסינטזה - (לא נמצא תקציר באתר - נשמח לקבל)


האגודה הישראלית לגשטאלט - האגודה שמה לעצמה להוות קבוצה מקצועית לעוסקים בתרפיית הגשטאלט, לדקם מחקר, יוזמות ואירועים. למסד את התחום ולקיים קשר עם מרכזי גשטאלט בארץ ובעולם.

האיגוד הבינלאומי לתרפיית התמקדות - IAFOTS -האיגוד הבינלאומי להתמקדות פתוח למחקר, התיעצות, הכשרות וכל מי שמתעניין בתחום ההתמקדות. שם לעצמו לשמר ולפתח את עבודת ההתמקדות של יוג'ין ג'נדלין בעולם כולו.

האיגוד הבינלאומי לפסיכולוגיה טרנספרסונלית - ATP - האיגוד הבינלאומי לפסיכולוגיה טרנספרסונלית תומך ברמה הבינלאומית במחקר בנושא הטרנספרסונל, מטרת הארגון היא, לקדם את התחום ולקבל הכרה ממסדית ברחבי העולם.

הארגון הבינלאומי לאנליזה ביואנרגטית- IIBA

האנליזה הביואנרגטית היא גישה טיפולית אנליטית הרואה בתהליכים גופניים- אנרגטיים, בסיס לחוויית העצמי ועצמי בקשר. האנליזה הביואנרגטית רואה ביכולת להנאה וחירות, אבן יסוד במסע המרפא ומעמיקה את ההתבוננות לאופנות בה חיות ונוכחות (grounding) היא משימה התפתחותית מרכזית. באנליזה ביואנרגטית, הבנת ההתארגנות ההישרדותית הפסיכופיזית (character analysis), מאפשרת נגיעה ייחודית בטראומה התפתחותית. ההתערבויות הקליניות, הנוגעות בעצמי כשלמות בתנודה, מאפשרות המסה של השריון הכרוני של רקמות הגוף  ופתיחה של תנועת חיים שקפאה בזמן. לאורך כל השנים מקיים התחום שיח עם גישות והתפתחויות בשדות משיקים.
מאמרים נוספים

תוכניות ללימודי המשך
תכניות ללימודי המשך למטפלים בפסיכותרפיה גופנית ושלוחותיה