צור קשר
...Loading...

מה אומר עליכם החיבוק שלכם?

לפני כך וכך זמן, היה מן טרנד כזה בשדרות רוטשילד בתל-אביב. אנשים שהסתובבו בשדרה והציעו חיבוק בחינם לעוברות ושבים. נחמד לא? סך-הכל חיבוק ועוד מציעים לי אותו בחינם, ככה סתם ללא תמורה והרי כבר הוכח שחיבוק זה בריא.

פעם אחת עצרתי להתבונן בתגובות העוברים ושבות.  עניין אותי לראות איך אנשים מגיבים לחיבוק חינם הזה שאנשים זרים מציעים לכל דיכפין באמצע השדרה. היה מרתק לגלות שממש כמו במערכות יחסים, לכל אחד הייתה את הדרך שלו להגיב להצעה המשונה הזו: 

1. המתמסר

אלה שניגשו במהירות לתוך החיבוק, בלי לשאול שאלות. מדלגים בקלילות מחיבוק אחד למשנהו ושמחים על כל הזדמנות למגע וחיבור. אם אתם מהסוג המתמסר, אתם אוהבים מאוד מגע ותחפשו קשר בכל הזדמנות. לפעמים גם תוותרו על עצמכם רק כדי לא לאבד את המגע שאתם כל-כך זקוקים לו.  

2. המרצה

אלה שניגשו לתוך החיבוק, כדי לרצות את המציעים כי "לא נעים" ו"מה יגידו". אם אתם מהטיפוס המרצה, סביר שתכנסו במהירות לתוך הצעה של קשר ומגע מתוך דאגה לאחר, הרבה לפני שתדעו לזהות אם זה מתאים לכם כרגע. מה שישאיר אתכם לרוב מתוסכלים ששוב נתתם מעצמכם המון ולא קיבלתם חזרה כפי שהייתם רוצים. 

3. המהסס

אלה שעצרו לרגע ליד ההצעה, אך בחרו להמשיך לדרכם. אם אתם מהסוג המהסס, הקונפליקט שלכם תמיד נע על ציר ההתלבטות. אתם תרצו את החיבוק והקשר, אבל ברוב הזמן, הוא ירתיע אתכם ולעתים תעדיפו להימנע ממנו. האפשרות לתת למישהו אחר להיכנס, כל-כך מפחידה שלרוב תבחרו לוותר על החיבוק ולהמשיך לבד לדרככם.  

4. החשדן

אלה שעצרו לברר מה באמת עומד מאחורי ההצעה לחיבוק חינם. אם אתם מהסוג החשדן, סביר שלפני כל אפשרות למגע ולקשר, תבדקו טוב טוב, מה עומד מאחורי ההצעה. שום דבר אינו מובן מאליו, החיים לימדו אתכם שאין מתנות חינם ותמיד תצאו מנקודת הנחה שמישהו רוצה מכם משהו. הטיפוס החשדן, יצליח ליהנות עד הסוף מהמגע והקשר רק לעתים נדירות. 

 5. השולט

אלה שבשמחה נענו להצעה של החיבוק, אך בדרך שלהם הוסיפו סיבוב, או ריקוד והובילו את החיבוק למופע אחר. אצל השולטים, הם מובילים את העניינים. שמחים תמיד לקבל מגע וחיבוק ולהיות בתוך קשר, כל עוד הם קובעים את הקצב. אם אתם מהסוג המוביל, סביר שתרגישו נוח בתוך קשר, כל עוד השליטה, בידיים שלכם. 

 היו עוד הרבה דפוסי מחבקים בניסוי הקטן הזה. היו גם את אלה הנמנעים, המתנגדים והמיניים. וכל אחד סיפר לי סיפור שלם על דפוסי היחסים שלו. מדהים כמה חיבוק אחד קטן, יכול לספר עולם ומלואו על מערכות יחסים.

עכשיו תורכם, מה סוג החיבוק שלכם?  

מאמרים נוספים

אישיות ראשונית זוגית / גבריאל שירז
תיאור מקרה בטיפול זוגי בפסיכותרפיה גופנית