צור קשר
...Loading...

להרגיש ראויה - הבלוג של עדי בראון מיכובר

בבלוג הקודם סיפרתי לכן על מרוקן סוללה עיקרי שיכול להשפיע לנו על העסק, שיכול לגרום לנו להיעצר, לא ליצור תנועה חדשה, פנימית או חיצונית ולחוות חווית תסכול נוראית ותחושת חוסר מסוגלות הן עסקית והן אישית. לקריאת הבלוג הקודם

בבלוג הזה אני רוצה לספר לכן על מרוקן סוללה, כזה שיכול להוריד לנו את האנרגיה בדיוק כמו הקודם. למרוקן הזה יש לי זיקה מיוחדת, פינה חמה מיוחדת בליבי.

בטח אתן שואלות את עצמכן למה?

הסיבה היא פשוטה, אותו מרוקן יכול להיות גם הממלא הכי גדול של אנרגיה בעסק שלנו ובחיים הפרטיים שלנו, כאשר אנחנו נמצאות בתשומת לב אליו הוא באמת יכול לשנות לנו את החיים, העסקיים והאישיים. אותו מרוקן הוא הדבר שגורם בעיני לתשוקה והיצירתיות שלנו ובו זמנית גם לאפשרות שלנו להימנע, לכעוס, להיסגר, לרצות להעלם מן העולם.

לא אשאיר אתכן יותר במתח ואגיד שאני מדברת על תחושת פגיעות.

דר' ברנה בראון , עובדת סוציאלית, חוקרת ומרצה בכירה בארה"ב מדברת על כך שהאפשרות שלנו להיות בקשר עם עצמינו,עם הלקוחות שלנו בעסק כמובן, עם העולם...מבחינה נוירוביולוגית, זו הסיבה שבגללה אנחנו כאן. היא טוענת שהפחד האוניברסלי שלנו הוא "אם ייראו אותי כפי שאני באמת יאהבו אותי?"

הרעיון שעומד מתחת הוא שאם אני אתמודד עם השאלה הגדולה מכולן ואביא את עצמי כפי שאני בדיוק וייראו אותי באופן מלא אהיה עדיין ראויה לאהבה ולקשר.

כשד', מאמנת מנטלית לעסקים הגיעה אליי לסדרת המפגשים של "עסק רגשי" בקליניקה, תחושת הפגיעות הייתה כל כך חזקה בחדר, השאלות שלה של עד כמה היא מספיק מוכשרת, מספיק טובה, מספיק מתקדמת בעסק שלה הדהדו בכל הקליניקה ומחוצה לה.

כפי שתיארתי קודם, תחושת הפגיעות של ד' גרמה לה לא להתקדם קדימה בעסק ורוקנה לה את הסוללה, היא הייתה מותשת ללא טיפת יצירתיות והעדר תשוקה.

ד' הקימה את העסק שלה לפני כשנתיים, לאחר שהחליטה להעז ולנסות להגשים את חלומה. היא הייתה אמיצה מאוד, היא עשתה מהלכים שווקים גאוניים בעיני אך עדיין הרגישה מבפנים שהיא לא מספיק. כשאנחנו מדברות על פגיעות, אנחנו מדברות בדיוק על זה, על כמה אנחנו ראויות ומספיק טובות בשביל להיות אהובות וכפי שאתן כבר מבינות, זה בכלל לא קשור לחוויה החיצונית, אלא לגמרי החוויה הפנימית שלנו, כמה אנחנו מרגישות ראויות להיות בעלות משמעות וערך.

רבות מאיתנו גדלות עם תחושת חוסר ערך, זה יכול להיות בעקבות כל מיני אירועים שקרו, חוויות שחווינו ולפעמים מבלי שנשים לב בכלל אנחנו מתבגרות וגדלות אך עדיין תחושת החוסר ערך שלנו קיימת וצובעת את חיינו האישיים והמקצועיים בדיוק כפי שקרה גם לי.

המסע שלי עם הפגיעות החל לפני כארבע שנים בערך, עד אז הייתי בטוחה שאני הבן-אדם הכי הכי אותנטי ומחובר שקיים, כאשר דברים לא הצליחו לי, הייתה לי נטייה להרגיש שאני לא מספיק, ולכן נמנעתי מכל כך הרבה דברים, נמנעתי מהחיים והיום בדיעבד אני מבינה כמה פחדתי להביא את הפגיעות שלי, כמה פחדתי להיראות באמת, כמה פחדתי שייראו עליי את החוסר מושלמות שלי, כמה חווית הערך שלי את עצמי הייתה מפחידה מדי עבורי  ולכן להביא את עצמי כפי שאני, פגיעה, בכלל לא הייתה אופציה.

השינוי החל כאשר התחלתי לצאת מהקליניקה ולהתחיל לשווק, לפתע פתאום כל השלדים מהארון נגלו נגד עיני והתחושה הפנימית הייתה סוג של להיות או לחדול ובחרתי להיות בדיוק כפי שד' גם בחרה בלהיות.

אני ממש זוכרת את הרגע הזה שד' ואני דיברנו על הרצון העז שלה שהכל יהיה מסודר ומאורגן, על הפחד התהומי הזה שמישהו "ייתפוס" אותה במערומיה. עכשיו שלא תבינו לא נכון, אני באמת מאמינה שכולנו זקוקים לסדר וארגון אבל...הגבול הוא דק מאוד בין להיות תמיד מאורגנים ומסודרים בשיווק שלנו, להיות מה שאנחנו חושבים שאנשים אחרים רוצים שנהיה, נלבש, נעשה, נגיב לבין היכולת שלנו להיות מסודרים ומאורגנים אך לא לשכוח בתוך זה להביא גם את הפגיעות שלנו, את החלקים הלא מוקפדים...

ד' החלה להעז לצאת החוצה בשיווק שלה, היא החלה לצלם סרטונים ללא עריכה מוקדמת, החלה לבטא את הקול שלה בקבוצות, בפוסטים ובכלל היא הלכה עם הפגיעות שלה והחלה ליזום מול בעלה שיחות לגבי מה היא מרגישה, היא אפשרה לעצמה כאמא לחוות את הפחד שהילדים לא יאהבו אותה ועוד יותר מזה היא אפשרה לעצמה פשוט להיות היא, פגיעה, רכה, אמיתית.

תחושת הפגיעות נמצאת עמנו בעסק שלנו כל הזמן, כשאנחנו מוציאות מוצר חדש בעסק שלנו, אנחנו פגיעות כשאנחנו מתחילות תהליך כלשהוא עם לקוח חדש – אנחנו פגיעות כשאנחנו כותבות משהו או מצלמות משהו ומעלות לרשת -אנחנו סופר פגיעות כשאנחנו מעבירות סדנא או הרצאה, תחשבו כמה פגיעות יש במקומות הללו, כן, גם כאשר כבר עשינו את זה מאות פעמים, הפגיעות עדיין תהיה שם ואם לא...שווה לעצור ולבדוק למה היא לא נמצאת, כי אז אנחנו טיפל'ה בבעיה.

לסיום אני רוצה לתת לכן כמה נקודות למחשבה וטיפים שיכולים לעזור לכן בהתבוננות על הפגיעות שלכן והאפשרות לקחת שם במקום הזה צעד אחד קדימה:

  • תחושת הפגיעות שלנו היא תחושה טבעית – אל תפחדו ממנה אלא ההיפך -כאשר אנחנו חוות פגיעות זה בעצם אומר שיש לנו יכולת חמלה ואמפתיה לאחר, בעצם שאנחנו אנושיות.
  • תזכרו שכל מהלך, שיחת טלפון, הצעת מחיר, שיחת מכירה, פוסט שיווקי הוא הזדמנות להביא את הפגיעות שלכן, ולכן זה אפשרות נהדרת לצמיחה והתפתחות כל פעם מחדש.
  • אומרים לעשות ממיץ לימון לימונדה וזה בדיוק זה, קחו את הפגיעות שלכן ותהפכו אותה לדבר הכי הכי טוב שקרה לכן בחיים, תעזרו בה, תצחקו עליה לפעמים, תכירו בה, אני מבטיחה לכן שהא תקדם לכן את העסק, אני רואה את זה כמעט בכל תהליך בקליניקה.
  • תרשו לעצמכן להיות אמיצות ולא גיבורות – ההבדל בין להיות אמיצה לבין להיות גיבורה הוא שאומץ באנגלית זה courage  וזה מגיע מלטינית – cor – לב  - האומץ להגיע מהלב שלנו.
  • הפגיעות שלנו היא מצב נתון – לא טוב או רע פשוט זה מה שזה  - כאשר אנחנו אומרות את זה לעצמינו גם אם זה נשמע לנו סופר סופר טכני בתחילה, זה מאוד מרגיע.
  • תרשו לעצמיכן להעז בעסק – לעשות מעשה אחד בתקופה הקרובה שמגיע מתוך חיבור פנימי, מקום שבו תרגישו את החשש ואת ההתרגשות יחד – בדרך כלל כאשר אנחנו מרגישות את שניהם יחד זה סימן לפגיעות שלנו וזה הרגעים שבהם אנחנו מלאות תשוקה וחיים. 

אשמח לשמוע מכן כאן בתגובות איך אתן תופסות את הפגיעות ובאיזה צורות הא מגיעה אצלכן בעסק? בבלוג הבא אדבר על מרוקן הסוללה השלישי שלנו בעסק אז תשארו בסביבה  ( הבאתי אותה בפגיעות, נכון? 😊

שמי עדי בראון מיכובר ואני בהכשרתי מטפלת בפסיכותרפיה גופנית עוד מעט כעשור ובשנתיים האחרונות הקמת את "עסק רגשי" מתוך שליחות גדולה לעזור לכמה שיותר עצמאיות שמרגישות תקועות בעסק שלהן ומבינות שזה יושב על מקומות רגשיים. אני מאמינה בפרקטיות ולכן המפגשים שלי מאוד ממוקדים והתוצאות לא מאחרות להגיע...

עדי בראון מיכובר

"עסק רגשי"

ליצור תנועה חדשה בעסק שלך!

בלוגים נוספים

לצאת החוצה מהקליניקה זה להיות בקשר
הבלוג של עדי בראון מיכובר
מי באמת זולל את האנרגיה שלי בעסק?
עסק רגשי - הבלוג של עדי בראון מיכובר
לא לפחד מהפחד :-)
הבלוג של עדי בראון מיכובר