צור קשר
...Loading...

לחדור או לא לחדור, זאת השאלה? / הבלוג של מעין גרבר

אתמול ניסיתי להסביר לחבר שפגשתי כמה החוויה של אישה במין, שונה מהחוויה של הגבר ולו ברמה הפשוטה של להיות זה שחודר או להיות זו שנחדרת. יש משהו כל כך עדין ומורכב בחוויה הזו של להכניס מישהו אל תוך הגוף שלך בצורה נוכחת. ולמה אני אומרת נוכחת? כי הרבה נשים נוטות להתנתק מהגוף בדיוק ברגע הזה, לא מעט גברים גם. הרגע הזה שטמונים בו הרבה רגשות, זכרונות, סיפורים, יכול להיות כל כך מציף עד שנוטים לעבור עליו במהירות, כי לא פשוט להכיל אותו, לנשום שם. אך מאותה סיבה בדיוק הרגע הזה הוא גם רגע מדהים, אם נהיה בו בנוכחות, אם ניקח את הדברים לאט, אם רגע ננוח במגע פשוט של איברי המין מבלי להתקדם לשום מקום ובלי להיכנס או להכניס פנימה, יש כאן רגע צרוף מתנות וקימת בו הזדמנות מיוחדת לאינטימיות והתפתחות אישית.

מאוחר יותר בבית חשבתי על טיפול מיני, מהבולטות שבבעיות שגברים מגיעים איתם לטיפול היא סוגיית השפיכה המוקדמת ובקרב נשים נפוצות מאוד בעיות של כאבים בחדירה על גווניה השונים. כך או כך מדובר במשהו שעומד ביני ובין היכולת להיות בחיבור הזה, עם כל מה שטמון בו, ובו בעת קושי לגלם את התפקיד המיני המיוחס לי חברתית - להיות חודר, להיות נחדרת.

אני קצת ג'אנקית של אינטימיות, אוהבת לבלות בקרבת אנשים בעיקר בשניים - לשים פוקוס על הביחד, על הנשימה, על המבט בעיניים, לשהות ברגעי השקט, לקרוא את שפת הגוף. לפעמים אני לוקחת את הזמן ולפעמים כל הגוף מבקש לחתור למגע. בטיפול הריקוד הזה מקבל מורכבות נוספת, פעמים רבות כשנכנס מטופל חדש לקליניקה יש שאלה כזו באוויר, בעיקר כשידוע שיש קושי (לרוב אפוף מבוכה) סביב הספירה המינית – מתי נדבר על "זה". יש שנוקטים בגישה של לגמור עם זה מהר ויש שמעדיפים ללכת סביב סביב. 

על עצמי אני מתבוננת כיצד אני מתמקמת שם, פאסיבית וממתינה, מלווה אל עבר המקום בעדינות או חודרת ללב העניין (ואם כן למה? מה היה קשה לי לשאת שם?). בתוכי אני מחזיקה את אותו רגע של מפגש ובוחנת האם אפשר להציע במקום אותו אקט של התפשטות-חדירה-ותחושות לא פשוטות של אחרי, רק להכנס לחדר המשחקים, ולהיות שם, בלי כיוון, בלי מטרה. 

להכנס לגוף של מישהי זאת חוויה אדירה, כך גם להתמסר לחלוטין לכניסה של אחר לתוכך. הנוכחות, תשומת הלב, הפגיעות שיש שם, התשוקה... החיבור האדיר הזה שיש במין טומן בחובו בו בעת פוטנציאל לתעופה טרנס-גלקטית ולהתרסקויות קשות. כמו בזוגיות גם בטיפול, באופן בו אנו נוהגים ברגעים הקטנים החשופים האלו, בהם יותר נוח להתנתק מהגוף ולעבוד על אוטומט, טמון הסיכוי לייצר תנועה אחרת, לאפשר לגוף להתרחב, לאיברים להרפות, למה שמבקש צמיחה לגדול... אינטימיות זה דבר מופלא, עולם ומלואו מלא בעומקים שניתן לחקור עוד ועוד. החכמה היא לעצור שם בפתח, כמו עולה רגל לפני המקדש, לבדוק, מה אני מרגיש/ה? האם יש כאן פחד? אשמה? בושה? מה אני מבקש/ת לעצמי? מה הכוונה שאני מניח/ה כאן? מהי כמיהת הלב, הגוף, הנפש שלי? 

מעין גרבר - מציעה טיפול גוף-נפש-רוח, המשלב כלים מעולמות ידע מגוונים (פסיכותרפיה גופנית, פסיכודרמה, טנטרה ועוד). למעבר לכרטיס של מעין - לחצו כאן

מעין גרבר ואבישג מאיה זלוף מזמינות אותך לקורס מעגלי נשים ומיניות, לחצי כאן לפרטים