צור קשר
...Loading...

מי באמת זולל את האנרגיה שלי בעסק? עדי בראון מיכובר

אנחנו מקימות עסקים, מתאמצות משקיעות פיזית, רגשית, מנטאלית, עושות את כל מה שצריך בשביל שהעסק יצליח ובכל זאת, זה לא מצליח כפי שהיינו רוצות ומייחלות אליו. 

אנחנו  אפילו לא יודעות מה הסיבה אלא רק שזה יושב על מקום רגשי, בדיוק כפי שקרה לק' מדריכת הורים נפלאה שהגיעה אליי לתהליך ממוקד של כמה מפגשים

העסקי של ק' היה שהיא משווקת, משקיעה, כל הזמן נמצאת בעשייה אבל עדיין משהו פשוט לא עובד, העסק שלה לא מספיק מוכר והיא נשארה מתוסכלת

בפגישה הראשונה שלנו, בפגישת אבחון, כאשר הקשבתי לה היטב שמעתי שהיא מרגישה תחושת דחייה ואשמה, על כך שעזבה את משרת החלומות שלה ויצאה למסע למציאת הדרך שלה.

אחד מזללני האנרגיה, ככה אני קוראת להם בעסק הרגשי, שאחראיים לכך שאנחנו מרגישות המון פעמים תקועות בעסק שלנו, לא מצליחות להתקדם, לשווק, למכור ובעיקר להנות מהעשייה ומהדרך העסקית רגשית שלנו היא תחושת הדחייה שמתלווה אליה המון פעמים גם אשמה גדולה.

פרופ' דאווני מאוניברסיטת קליפורניה פיתחה מודל שלם לאנשים עם רגישות יתר לדחייה. כן כן, רגישות יתר לדחייה אלו אנשים אשר חוו בילדות שלהם מסיבות שונות תחושות דחייה, בסיפור האישי שלהם נשזרו חלקים שלמים של חוויות דחייה, אם זה במשפחה הגרעינית, בבית הספר וכו'.

היא טענה מחקרית שאנשים אשר חוו חוויות דחייה יהיו רגישים יתר לחוות שבהן יש "סיכון" לחוות דחייה ודרך ההתמודדות שלהם במקרים הללו היא או להימנע מחוויות חברתיות שבהן זה יהיה מסוכן או כפי שקרה לק' שהגיעה אליי, שבעבודת השיווק והמכירות היא כל הזמן "הלכה על ביצים" תמיד הביאה את עצמה מאוד מוקפדת ומסודרת, הכל תמיד היה מאורגן ומתוקתק ומבפנים....פחד אימים, תחושת חוסר שליטה שהשפיעה עליה מאוד.

כשישבתי מולה לא יכולתי שלא להיזרק לתחושה הזאת, של החשיפה, להיות פגיעה, להרגיש תחושת דחייה שאולי לא תאהבו ולא תקראו ולא תצפו בבלוג הזה...זו תחושה שגם בי וגם להרבה מאוד עצמאיות היא חיה ובועטת. לפעמים היא חמקמקה ומוסתרת ולפעמים היא מבעבעת ומציפה כל כך..

כאשר הקשבתי לק' קלטתי שהיא הרגישה חווית דחייה כמעט בכל מערכת יחסים שלה. היא הרגישה שאיננה יכולה להביא את עצמה כפי שהיא לא רק בעסק שלה, אלא גם בכל מקום אחר בחיים שלה, מול בעלה, מול הילדים, מול האחים שלה וברגע הזה שהיא קלטה כמה חווית הדחייה מנהלת אותה בחייה העסקיים והאישיים היא הסתכלה עליי בחוסר אונים ושאלה: "אז מה עכשיו? מה אני אמורה לעשות עם כל זה?"

ככל שהתקדמתי ונחשפתי לעולם העסקי למדתי שזה ריקוד משותף, של שהייה והכלה ומצד שני של עשייה מותאמת ומחוברת

כשאני וק' סיימנו את התהליך כל מערכות יחסים שלה החלו לקבל תפנית וטרנפורמציה. היא לא האמינה כמה שנים היא התנהלה מתוך חווית דחייה חזקה שהשפיעה על הקשרים החברתיים והמשפחתיים ובסופו של יום על הפרנסה שלה.

בכדי לזהות האם גם לך יש רגישות יתר עם חווית הדחייה בעסק שלך קיבצתי לך כמה פרמטרים שיכולים לעזור: 

  1.      אם עברת דחייה חברתית – אלימות פיזית, מילולית, חרם וכו' אירועים כאלו בדרך כלל מממש משפיעים על המיקום שלנו בחברה והמון פעמים אותו הילד הדחוי ימשיך להסתובב עם תחושת הדחייה בהמשך. 
  2.   אני פוגשת בקליניקה המון נשים עצמאיות שמספרות שלא קרתה להן חוויה מאוד טראומטית בסה"כ אך כאשר אנחנו נכנסות עוד קצת לעובי הדברים, אנחנו מבינות שזה לא לגמרי מדויק, כי הייתה התעלמות ולפעמים הזנחה רגשית שגורמת לתחושת דחייה עמוקה.
  3.  חווית דחייה מגיעה מהצד הנפגע, הצד שמרגיש דחוי ואפשר לזהות אותה כאשר אנחנו נמנעות מהרבה דברים, שאנחנו לא מסוגלות להתקדם ולעשות כי החוויה היא שאם נעשה לא יקבלו ויאהבו אותנו.

במידה וזיהית שגם את חווה בעסק תחושת דחייה אני רוצה לתת לך גם קצת עשייה שיכולה לעזור 😊 הרעיון הוא גם להתבונן ולהתחיל לזהות ומה שיכול לעזור לך הוא שבשבוע הקרוב תהיי ערנית העסק שלך, מתי החוויה מתעצמת, מול מי? מה יותר קשה? ואם את נמנעת אז ממה?

זכרי, חווית דחייה היא חוויה לא פשוטה להסתובב איתה בעולם, היא לפעמים צובעת את המצאות בצבע כזה שאי אפשר לראות את המצאות כפי שהיא אך מה שכן מאוד מעודד שברגע שמזהים ועובדים איתה היא מפסיקה להציף ולנהל אותנו אלא אנחנו יכולים לנהל יותר טוב אותה.

בבלוג הבא אדבר בהרחבה על זללן אנרגיה נוסף בעסק שלנו אז יש למה לחכות :)

שמי עדי בראון מיכובר ואני בהכשרתי מטפלת בפסיכותרפיה גופנית עוד מעט כעשור ובשנתיים האחרונות הקמת את "עסק רגשי" מתוך שליחות גדולה לעזור לכמה שיותר עצמאיות שמרגישות תקועות בעסק שלהן ומבינות שזה יושב על מקומות רגשיים. אני מאמינה בפרקטיות ולכן המפגשים שלי מאוד ממוקדים והתוצאות לא מאחרות להגיע...

עדי בראון מיכובר

"עסק רגשי"

ליצור תנועה חדשה בעסק שלך!

בלוגים נוספים

הפנטזיה ככלי צמיחה עסקית
הבלוג של עדי בראון מיכובר
להרגיש ראויה להיות בעלת עסק
הבלוג של עדי בראון מיכובר
לצאת החוצה מהקליניקה זה להיות בקשר
הבלוג של עדי בראון מיכובר