צור קשר
...Loading...

התמקדות – בחירה וקבלת החלטות / קונפליקט

איך תהליך התמקדותי עוזר בקבלת החלטה?

התבוננות וקשר ישיר שמאפשר מפגש עם הצורך העמוק, ולעיתים הנסתר, הנמצא בכל אחת מהעמדות הנוגעות להחלטה.

בשבילי הוא משול כמו לגרם מדרגות המוביל מטה מטה, אל מרתף הנפש, מקלט הדפוסים וההגנות.

מקום עמוק, מוגן. תחושתי וטרום מילולי שטומן בחובו "משהו" בשבילי – מתנה.

אני מזמינה את הנושא: התלבטות ענקית ומשמעותית שההשלכות בעניינה יהיו מורכבות מאוד לביצוע. הקולות הם לכאן ולכאן, כולם אמיתיים, ראויים וחשובים ביותר.

האימה מורגשת מיד עם הפניית המודעות פנימה לגוף. אי נוחות מורגשת בעוצמה בגוף, תחושה שאינה אופיינית. אני שמה לב שידי השמאלית אוחזת במשהו.

מזמינה את הנושא.

מיד משהו בווליום הגופני נחלש, טיפה נרגע, מתעמעם, כמעט נעלם. אני שמה לב בהפתעה לדימוי של משהו רך כמו חול, שקט מאוד. נעים. מואר וחמים – המסר שלו: אין התלבטות.

שהייה עם החלק הזה מבהירה אישור פנימי. (לגיטימיות לרצון שנמצא שם עבורי, בקשר לנושא). האישור חוזק במסר מזוקק אף יותר, שחזר על עצמו במילה שעלתה: טבעי, זהו צורך טבעי.

הקשר שנוצר עם המקום הזה העלה מיד את הקול האחר (בכל זאת התלבטות, אחרת לא היינו פה 😊) הוא נראה ככדור מקומט עשוי מחומר מתכתי בתוך אזור חשוך, המילה שליוותה אותו היא "את אאוטסיידרית". תחושה של כיווץ.  אני פונה אליו ובודקת מה הוא רוצה עבורי? (כי כמו שאמרנו, לכל עמדה בתוכי יש נקודת מבט צודקת, יש לה צורך עבורי). אני מבינה שהוא שם כדי להגן עלי, מפגיעה, מאכזבה, מכישלון. מתלווה לו אנרגיה מאוד מרחיקה.

אני ב"נוכחות" שלי, כמו אמא, שמה לב, קשובה, מסכימה להם, לשני החלקים שלי, המנוגדים. השהייה הזו יחד מאפשרת להם משהו.

משהו משתנה - החלק הרך והחולי כמו מזמין את הכדור להתקרב אליו, ולרגע החול הנעים והרך זורם אל בין קפלי המתכת ומטשטש מעט את קשיותו.

מתקיים דיאלוג פנימי שיש בו הבנה לגבי שורש הקונפליקט, ההתמודדות עם ההחלטה.

בהמשך עלה כאב חד בעל דימוי של סכין באזור הלב, הוא הפך לילדה קטנה שזקוקה לליטוף והזמנה שהתממשה: לרוץ אל החלק הנעים, הטבעי, המאפשר לרצות, לשמוח, לגדול ולהיות.

הקסם האמיתי הוא הזרימה הטבעית, הפנימית, העמוקה. התהליך קורה מעצמו כשיש לנו את המרחב הפנימי והחיצוני לאפשר לו לקרות.

מזמינה בחום לתהליכי התמקדות ופסיכותרפיה גופנית.

בלוגים נוספים

משאבים בימי קורונה - אורית לואיס
מתוך זמני "הבהייה" שחוויתי פתאום הבזיק בי הזיכרון הזה, כמה קינאתי בה אז, על היכולת להיות יצירתית בזמן כה מתוח ולא פשוט...
על אלימות פנימית ופילוסופיית ה''התמקדות'' - אורית לואיס
על אלימות פנימית ופילוסופיית ה''התמקדות'' - אורית לואיס