צור קשר עם אורלי
...Loading...

אורלי שטיינבך

מומחית לטיפול במצבי מתח חרדה וטראומה מוסמכת בשיטת  S.E 'החוויה הסומטית' Somatic Experiencing של דר' פיטר לוין,  -מטפלת, מדריכת מטפלים בשיטה ליחידים ולקבוצות -SEP. 

פסיכותרפיסטית גופנית מוסמכת על ידי מכללת רידמן ושיטת 'הביוסינתזה' של דייויד בואדלה, שוויץ.

חברה באיגוד האירופאי והישראלי לפסיכותרפיה גופנית. חברה בועדת הקבלה של האירגון הישראלי.

מנחת קבוצות מוסמכת על ידי אוניברסיטת תל אביב. מדריכת מטפלים/סופרויג'ן  על ידי מכללת רידמן.

פעילה ומתנדבת במרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב. מעבירה סדנאות של עזרה ראשונה רגשית וכלים לשחרור מסטרס וטראומה.

מטפלת ביחידים, זוגות וקבוצות בקליניקת 'המגע הפנימי' בתל אביב, הדר יוסף. מטפלת בעיקר בנושאים של יחסים,קשר,זוגיות ואינטימיות, התמודדות עם מתח, חרדה, פחדים וטראומה.

מוזמנים לבקר באתר :    

http://www.innertouch.co.il/

לפרטים נוספים מוזמנים להתקשר לטלפון 052-6442200

או לכתוב למייל orlysteinbach@gmail.com

l

וידאו

וידאו

בלוג

הגוף כמקום ריפוי - הבלוג של אורלי שטיינבך
תאריך: 16/3/2017 00:21:00

"טראומה שנפתרה היא מתנה נהדרת המחזירה אותנו לעולם הטבעי של שפל וגאות, הרמוניה, אהבה וחמלה" פיטר לוין

שלום לכם, משתפת אתכם בחוויה טיפולית מרגשת של אישה בת כ- 30 (בעילום שם) שחוותה חוויה חזקה לדבריה כשטופלה בשיטה המשלבת גם את הגוף בטיפול, שיטת הפסיכותרפיה הגופנית :

".... החוויה הטיפולית היתה לי מאוד עוצמתית, אין לי בעצם סיפור ברור, אני לא זוכרת כלום, התחלתי להזכר שנים רבות לאחר הפגיעה. יש לי רק תמונות לא קשורות ולא ברורות בראש, תמיד הרגשתי שאני מורכבת מחלקים חלקים ללא כל קשר ביניהם, כמו חלקי פאזל... כשטופלתי במגע קרה לי משהו מוזר, הרגשתי שעולה לי גל מהבטן, הרגשתי בחילה, זו היתה תחושה עמומה, נזכרתי במשהו לא ברמה השכלית, אלא ברמה הגופנית. התחלתי לבכות בכי עמוק מהבטן, בכי ללא שליטה, בכי של ילדה קטנה וכואבת, זה היה בכי משחרר. היו רגעים שאמרתי לעצמי לא רוצה לדעת. זו היתה חוויה מאוד חזקה. עצם התנועה בגוף יחד עם הדיבור וההכוונה של המטפלת היו לי מאוד שונים אחרי 10 שנים של טיפול פסיכולוגי שנשאר במקום של שיחה. הטיפול בשיטת הפסיכותרפיה הגופנית הביא אותי למקום חדש שלא הכרתי ולא פגשתי בו בשנים רבות של טיפול. המפגש עם הגוף, לאו דוקא במגע אלא גם על ידי תרגילי תנועה, נשימות, הרפיה, מדיטציות, התמקדות בתחושות הגוף, כל אלו העניקו לי חוויה שבה אני מייצרת גשר ביני לבין עצמי. כיום כבר אין לי את החוויה של תחושת ניתוק, חוויה שליוותה אותי שנים רבות והייתה כחלק בלתי נפרד ממני. זו הייתה תחושה של הגנה שליוותה אותי מילדותי והיה לי קשה לוותר עליה. רק כשקבלתי כלים חדשים להתמודדות יכולתי לשחררה וגם זאת רק לפעמים..   בטיפול הפסיכולוגי היה לי מאוד קשה למצוא חיבור לתחושות בגוף אך ורק באמצעות שיחות, מסתבר שהייתי מנותקת ממנו. כיום אני מבינה שאני רוצה לחיות חיים טובים יותר. אני זקוקה לעזרה מוחשית. משהו יותר מורגש, יותר מחובר לכל החלקים שלי. אני לא רוצה שהטיפול יהיה בשבילי משהו טכני. אני רוצה חיבור לעצמי, רוצה לאהוב את עצמי... ללמוד לאהוב את הגוף שלי. אני לא רוצה להיות מנותקת יותר. לא עוד! "

זהו חלק משיחה שלי עם מטופלת ששיתפה בחוויות טיפוליות של שנים רבות בשיטות טיפול שונות. הבחורה עברה כפי הנראה פגיעה מינית בילדותה ולפני כשנה גילתה דלת נוספת לעצמה, דלת שמאוד הפתיעה אותה. הדלת של הגוף. או כפי שדייויד בואדלה אמר: "למצוא את קצה החוט המשוחרר". באמצעות ההסכמה להיות עם התחושות הגופניות, להקשיב להן ולאפשר שחרור של מתח עודף, מתאפשרת יצירת חוויה חדשה של ריפוי ותיקווה. הריפוי מתבצע על ידי שחרור האנרגיה שלא השתחררה ונצברה בזמן האירוע והשלמת התנועה שהופסקה. מטרת הטיפול, לאפשר השלמה טבעית של התהליך ושיקום מערכת העצבים לתפקוד מלא ובריא.

אני רואה חשיבות רבה לשתף אתכם בעוצמות של שילוב הגוף בטיפול בכל סוג של בעיה ומדגישה את החשיבות בעיקר עם נפגעות תקיפה מינית אשר הטראומה נמצאת בזיכרון הגופני. כל זמן שלא ניגע בגוף בכל דרך אלא נלך מסביב, כל זמן שלא נאפשר לזיכרונות לעלות ולהשתחרר מהמערכת הגוף - נפש, ננציח את הפגיעה, נקבע את הטראומה בגוף אולי לתמיד.

חשוב לזכור שטראומה לאחר ריפוייה תאפשר תחושה עמוקה של שליטה בחיים, תחושה נעימה של עוצמה ואפשרות לחוויה מלאה ושלמה יותר של חיינו.

ריפוי הטראומה בעזרת הכלים של פסיכותרפיה גופנית, הינו תהליך טבעי שניתן להגיע אליו באמצעות מודעות פנימית ועמוקה של הגוף.

אני מזמינה אותך להקשיב לגוף שלך, ולגלות בו את כל התשובות ...

כתבה: אורלי שטיינבך

פסיכותרפיסטית גופנית מומחית בשיטת הביוסינתזה ובשיטת החוויה הסומטית Somatic Experiencing S.E.

כלים טבעיים לשחרור וריפוי חרדה מתח וטראומה, ליווי במצבי משבר.

מטפלת, מדריכה ומנחת קבוצות מוסמכת, מפגשים אישיים וזוגיים בקליניקה בתל אביב, הדר יוסף.

לפרטים ושיחת ייעוץ ללא התחייבות בטלפון :0526-442200

לכרטיס של אורלי לחץ כאן

www.innertouch.co.il