צור קשר עם בן
...Loading...

בן שליש

מאז ומתמיד מפגש אותנטי עם אנשים סיקרןאיתגר וריגש אותילהיות עם אדם אחר ברגעים משמעותיים של חשיפה ואיפשור ולדעת שיש אדם אחר בשבילי כשהייתי צריך תמיד היה מתנה לא מובנת מאליה בשבילי. 

האמתשהיה לי ממש קשה ליצור קשר אותנטי עם הסביבה שליהייתי עסוק כל הזמן בלהסתיר ולהסתתרלהראות כמה אני חזק וטוב ולהסתיר את החלקים בי שאני לא רוצה שיראושלא "יגלו עליישאני "לא טוב מספיק". הדבר הזה גרם לי להרבה סבל במהלך החיים, זו תחושה קשה להסתובב איתה 

זה לא פטנט שליאנחנו עושים את זה כל הזמן. יוצרים את הסיפור האישי שלנו במציאותנמצאים במעגל בלתי נגמר של סבל וכובלים את עצמנו בשבלונות ודימויים עצמיים שנבנה לאורך השנים בהם אנחנו מחזיקים חזק חזק בשביל שלא יתפרק לנו הסיפור בידיים

ואם הוא יתפרק

לפעמים זה קורה מתוך משבר -התקף חרדה חזק\ראשוןמשבר בזוגיות, קבלת הבשורה על מחלה, הפלה או טראומהולפעמים זה קורה כי אני מספיק סובל ברמה פיסית או נפשית והחלטתי שדי נמאס ליואני רוצה להגיע לשורש הבעיה (לקיחת אחריות).

הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית ממנה אני מגיע היא בשבילי הלפיד שמאיר את הדרך בתוך התהליךהיא משלבת בין פסיכולוגיה מערבית ותורות רוחניות ומשלבת בתוכה שיחהנשימהמדיטציההילינג ומוסיקה (תוספת שליומאפשרת לי להגיע לכל אדם בדרך הנכונה לו.

המוסיקה היא אחד הכלים הייחודים שמשתלבים אצלי בקליניקה. אני משתמש בכלי נגינה, צלילים ותדרים מתרבויות עתיקות מרחבי העולם. הכלים הייחודיים בעלי ויבראציות מורגשות וקשת רחבה של תדרים מאפשרים לשני דברים לקרות: 

1- שינוי התדר של גלי המוח לגלים של הרפיה עמוקה כמו בשלב שבין ערות לשינה או מדיטציה עמוקה- מרחב בלי מחשבות. 

מצב זה כשלעצמו מאפשר לאנרגיית הריפוי בגוף לזרום ולגוף להרפות ולרפא את עצמו. 

2- כלי הנגינה בעלי תדרים רבים אשר פוגשים את הגוף ומאפשרים לתאים להתחדש ולנוע, לאנרגיה לזרום ולמערכות להתאזן. אני תמיד אומר שהמוסיקה ממשיכה איפה שהמילים נעצרות.

3- בתוך העבודה של המוסיקה אני משלב הילינג פסיכו- פיסי ועובד עם האנרגיה של המטופל. המוסיקה מעצימה את העבודה הזו ומאפשרת לתהליך עמוק ורחב להתממש

מגיעים אליי לתהליך אנשים שנמאס להם ממצב מסויים בחייהם והם רוצים לעשות שינויאנשים שסובלים ממצבים שאין להם הסבר או תרופה ואנשים שמרגישים שטיפולים אחרים לא עזרו להם עד כה ומחפשים להגיע לשורש העניין. אחרי שמטפלים בבעיה ולפעמים מתוך העבודה עצמה ניתן לגלות מחדש את הפוטנציאל המדהים שלהםאת בקשת הלב אותה הם החניקו לפעמים שנים רבות. 

אני מאמין בלטפל בדברים מהשורשיש מספיק טכניקות ושיטות טיפול (ותרופותממוקדות תסמינים והמטרה שלהם היא להקל על האדם הסובל וזה מאוד חשובזהו גם השלב הראשון בתהליך של פסיכותרפיהאבל הוא רק השלב הראשון בגלל שאנחנו מכוונים לעשות שינוי משמעותי, מהשורש.

מאחורי הסבל שלנו יש פוטנציאל מאוד גדולהאדם שסובל מחרדה חברתית בסה"כ נורא רוצה להיות בקשר אמיתיהמשבר בזוגיות מבקש ממני לעשות חושבים ולהבין מה פה לא מדוייק לי ואיך אני משתנה בתוך הקשר ומתרומם איתו או בלעדיו.

ניקח לדוגמא את הפצע שלי ששיתפתי קודם- הדפוס הזה שדרכו חוויתי את העולם דרש ממני לפתח רגישות מאוד גבוהה לאחר שנמצא מול לדעת מה הוא מרגיש\חושב\צריך בלי שהוא אפילו צריך להגיד לי. אחרי לא מעט עבודה פנימית הצלחתי לא להיות מנוהל באופן עיוור על ידי הדפוס אבל כן לקחת את היכולת הזו, הרגישות הגבוהה שלי ולהפוך להיות המטפל שאני היום. כך אני מתאים את התהליך בצורה דינמית לכל מטופל, לקצב ולצרכים העמוקים שלו בהתאם לתהליך הרחב שמתרחש.


"תמיד יהיה מישהו מוכשר ומוצלח ממני אבל אף פעם לא יהיה מישהו מוצלח ומוכשר כמוני" אלברט איינשטיין.

אני מאמין בשינוי מתוך חמלה ורכות, אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש נתיב מאוד אישי בחיים האלה ועלינו לגלות אותו. אני מאמין בך ואני מאמין בעצמי.

אני מאמין שהגוף והתודעה שלנו מחוברים ואני מאמין שרב הנסתר על הגלוי. אני מאמין שבידינו המפתח לחיים טובים יותר, קלים יותר ומאושרים יותר כאלה בהם אנחנו מאשרים את עצמנו.

לכל שאלה וקביעת פגישה 0506-507008

*בעל קליניקה פרטית בשנים האחרונות

*פסיכותרפיה טרנספרסונאלית שנים במכללת רידמןהלימודים והתעודות מוכרים על ידי הארגון האירופאי EUROTAS עבודת תיזה בנושאמשמעות הטיפול בנפגעות תקיפה מינית על ידי מטפל גבר 

*חלק מצוות ההוראה במכללת רידמן במסלול להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה טרנספרסונאלית

*מטפל מומחה בהילינג לחולי סרטן ונפגעי נפש

*מטפל ומנחה קבוצות של נשימה מעגלית REBERTIHNG

*תחת ביטוח מקצועי כן

*תחת הדרכה מקצועית כן

*חבר באיגוד ITPA העמותה הישראלית לפסיכותרפיה טראנספרוסנאלית

*מחיר 250 (שעתי

תעודות

בלוג

החיבור בין פסיכולוגיה גוף ורוח
תאריך: 16/1/2019 22:20:00

לא ידעתי למה אני נכנס, אבל מהלך החיים שלי כיוון אותי בצורה מאוד ברורה ללמוד טיפול.

איזה טיפול? לא ידעתי...

בדקתי, חקרתי ומצאתי מכללה גדולה ומקצועית שמלמדת מקצוע, שבזמנו לא יכולתי אפילו להגות את שמו. לא הבנתי את רוב שמות הקורסים שהיו כתובים בסילבוס אבל משהו הרגיש לי נכון. שכאן אני צריך ללמוד.

ככה התגלגלתי לעולם הטיפול המופלא של הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית. אני יודע, השם מפוצץ ואפילו קשה להגייה, אבל העקרונות פשוטים ונגישים מאוד. הטרנספרסונאל הוא זרם בעולם הפסיכולוגיה, הזרם הרביעי והמודרני ביותר, אשר מתבסס על תיאוריות פסיכולוגיות מערביות ועל תורות רוחניות עתיקות מרחבי העולם, כמו שאמניזם, קבלה, בודהיזם, יוגה, ריפוי במוסיקה ותדרים, סופיזם ועוד… בעקבות שילוב העולמות, הדרך הטרנספרונאלית הביאה חידושים רבים לעולם הריפוי במערב וסללה דרכים חדשות (אך עתיקות מאוד) והגדרה חדשה למושג ולתפיסה של ריפוי פיסי - נפשי - רוחני.

אני מרגיש שזה מה שהכי נוגע בי בעולם הטרנספרסונלי, שאין דרך אחת לריפוי ואין אמת מוחלטת, אלא יש נהרות ושבילים רבים, וכל אחד מהם ייחודי לכל אדם.

קצת רקע:
הזרם הטרנספרסונאלי התפתח בשלהי שנות ה-60 בארה״ב. באותה תקופה הרקע החברתי היה עטוף במלחמת ויאטנם ובתחילתן של תנועות רוחניות וחברתיות, אשר ביקשו לערער את התפישות המקובעות והנוקשות ששלטו באורח החיים בארה"ב: תנועת ה״היפים״ התנגדה למלחמה ודרשה שלום, מאבק השחורים, בהנהגת מרטין לותר קינג, חתר לחירות, תנועת הפמיניזם דרשה זכויות שוות לנשים ועוד. מידע זה חשוב מכמה סיבות, האחת היא שבהמהותה הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית מסייעת לאדם לצאת מאותן קופסאות נוקשות שבנה סביבו במהלך חייו וכל כך מגבילות אותו, על מנת לצמוח ולהתרחב מתוך בקשה פנימית להתרחבות רוחנית. השנייה היא שהרעיון של החזרת הרוח לחדר הטיפולים ולתהליכים הקליניים היה פורץ דרך ושונה מאוד בנוף של תחום רפואת הנפש במערב.

הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית אינה מבטלת או סותרת את התיאוריות הפסיכולוגיות המקובלות במערב. להפך, היא בנויה גם מהם ומוסיפה רבדים נוספים וחשובים בהתפתחות ובתפישתה את האדם. במרכז התהליך הטיפולי, אנו מתייחסים למהות האדם - למשמעות, לייעוד, לרצונות העמוקים, לכוחות הפנימיים ולחיבור הישיר עם החלקים השונים והגבוהים יותר בנו כבני אדם וביקום.

כשאני פוגש אדם שמגיע אלי לתהליך, הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית משמשת לי כמקור השראה וצינור של חכמה. אפשר לומר שהיא הלפיד שמאיר לשנינו את הדרך. אם אנסה לתמצת את הדברים, הפסיכותרפיה הטרנספרסואנלית מתייחסת אל האדם כבעל פוטנציאל אינסופי לאהבה, הגשמה, שמחה, חמלה, קבלה ופשטות.

אני מאמין שבכל אחד מאיתנו יש את השער לפוטנציאל הגלום בו, את המנעול אל השער ואת המפתח לאותו מנעול, ועלינו לגלות במסע חיינו את הצופן האישי שלנו על מנת לפתוח את כל השערים ובאמת להיות מאושרים.

בן שליש - פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי. מלווה אנשים החווים קושי במערכות יחסים זוגיות ובין אישיות.

לכרטיס שלי

הפרדוקס בחיים של מודעות
תאריך: 28/1/2019 08:51:00

את הסרט "מטריקס" ראיתם? יש בו את הסצנה המפורסמת, ששינתה את פני הקולנוע, בה מורפיוס מציע לניאו שתי גלולות - האדומה והכחולה. האחת מבטיחה בורות נינוחה ובטוחה, שתשאיר אותו בתוך הלופ של החיים המזויפים, והשנייה מבטיחה שחרור תודעתי ומבט ישיר, בלתי אמצעי וממש לא נוח עם המציאות כמו שהיא.

בתהליכי גילוי עצמי יש חוויה דומה. לרוב, האדם נדחף על ידי החיים למסע של חקירה והתפתחות. זה יכול לקרות בעקבות משבר או מחלה, או שהחיים עייפו אותו לנקודה שבה הוא חייב לעשות שינוי. הרגע שאדם מחליט ללכת בדרך של מודעות ושאיפה לחיים טובים ומחוברים יותר למהות שלו, דומה לרגע שבו הוא בוחר בגלולה שבפוטנציאל שלה יראה את האמת, שלו ושל המציאות.

אז מה הפרדוקס? כשאני יוצא למסע של מודעות, אני מבין דבר בסיסי ביותר - יש דברים שאני לא מודע אליהם. המושג הזה בשפה המקצועית נקרא "צל", כלומר החלקים באדם שאינם נמצאים ב"אור" של התודעה שלו. החלקים הלא מודעים שהנפש מדחיקה לתת ההכרה. קארל גוסטב יונג, פסיכואנלטיקאי ומורה, אשר שינה את תפיסת הפסיכולוגיה וסלל את הדרך לתחום של הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית (ניתן לקרוא עליה בבלוג הקודם שלי), מגדיר את הצל כחלק אינטגרלי מכל אדם ושככל שהוא מודחק יותר, הוא דחוס וחשוך יותר (Jung ,1938). הצל שלנו מנהל לנו את החיים. למה? כי ככה אנחנו עובדים. 

אחת הסתירות הגדולות היא שאנחנו מתביישים בצל שלנו ועושים הכל בשביל לא לראות, להרגיש ולחוות את עצמנו דרכו, אבל בפועל, כשאנחנו מסתכלים על הסביבה שלנו, אנחנו חווים אותה דרך הצל. לדוגמא, אם אני מאמין שגבר אמור להיות חזק, לא להראות חולשה ולהיות מצליחן ומפרנס, אני אחפש בעולם את האנשים שעונים על הקריטריונים האלו ואחפש להתחבר אליהם/אקנא בהם/אקח מהם השראה. מצד שני, אני אהיה חסר סבלנות ואכעס כשהבן שלי יבכה באמצע משחק כדוררגל או כשחבר ישתף אותי שהוא בדיכאון ואני אעשה הכל כדי לא לפגוש חולשה מחוצה לי ובתוכי.

זה המקום שאני מנסה לברוח ולהתחמק ממנו כל חיי, אך מנהל אותי ומשמש לי כמצפן שמוביל את הדרך שלי. זה מנהל לנו את ההתנהלות היום יומית, את האופן שאנחנו יוצרים קשרים ובסופו של דבר גורם לקונפליקטים פנימיים חמורים. כי מה יקרה אם אותו גבר שמרגיש חוסר ביטחון בתוך עצמו (והוא בהחלט מרגיש ככה לפעמים), יראה לסביבה שלו שהוא מפחד? שהוא לא בטוח? יש בתוכו מערכת שלמה שבנויה כך שאסור לו להראות את החולשה שלו.

לסיכום הפרדוקס, כשאני נכנס לעבודה של מודעות והתפתחות עצמית, אני יודע מראש שיש חלקים בי שאני לא מכיר ומתוך העבודה והתהליך האישי, השאיפה היא לאט לאט להאיר חלקים מהצל שלי ולעשות איתם שלום פנימי. כשהפרדוקס שאופף את כל התהליך הוא שאני יודע שתמיד יהיו חלקים שלי בצל. חלקים שלי שאני לא אכיר.

Jung, C. G. (1938). "Psychology and Religion." In CW 11: Psychology and Religion: West and East. P.131

בן שליש - פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי. מלווה אנשים החווים קושי במערכות יחסים זוגיות ובין אישיות.

לכרטיס שלי

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

השקט שאחרי הסערה
תאריך: 11/2/2019 17:01:00

פתאום הפסיקה הרוח,

היא שורקת כבר שלושה ימים, מאיימת להעיף את הבית.

חלונות העץ העתיקים חורקיםהגג משמיע רעשים מוזרים.

נראה כאילו העצים בחוץ כבר קיבלו זווית מזרחיתמתכופפים בכניעה מהרוח האלימה.

ואז פתאום היא הפסיקה. נהיה שקט.

הפרחים עמדו בנחתיכולתי לשמוע את האנחה של העצים.

מהר יצאתי לגינה, השופעת בפרחי בר בשלל צבעיםפרחים ארץ ישראליים מהממים.

גם בחיים יש רגעים כאלה, שמרגישים שהרוח (מצב הרוחהולכת לשבור את הגב

מאלצת אותי להתכופף בכניעהכמעט מושפלמפחד שיישבר לי הגזע, שהשורשים לא יחזיקו.

מכירים את זה?

ואז פתאום מפסיקה הרוח.

בתוך הסערות של החיים אנחנו שוכחים שיש רגעים שאין בהם סערות.

כשהרוח עוצרתאפשר לצאת החוצה ולגלות פרחים המדהימים,

שצמחו ממש מתחת לאף בזמן שהייתי מכונס בתוך עצמי כשהסערה השתוללה

ובהכרח יהיו שם פרחיםלא משנה כמה הסערה הייתה קשה.

אפשר אפילו לומר שככל שהחורף היה סוער יותר,

ככל שהסערות שאנחנו עוברים קשות יותר, הפרחים שלהם צבעוניים, גדולים ומריחים טוב יותר.

בחדר הטיפולים זה לרוב מה שקורה. אנשים מגיעים לרוב בתוך הסערה עצמה בדחיפות גדולה בגלל מחלה שהתפרצהחרדה שעברה את סף הנסבל, אובדןמשברים, ייאוש בחיפוש אחר זוגיות ועוד. בעין הסערה אנחנו לומדים ביחד להרגיע את הרוח או להרגיע את עצמנו עד שהרוח נרגעת מעצמה (זה הטבע שלה), ולאט לאט מתגלים הפרחים היפים של הסערה. זה לא קל...! בכלל! למצוא את הפרח שצמח מתוך הטראומה, השבר. אבל זה מה שקורה.

תחשבו על זהמי הייתם בלי הסערות של חייכםקשות ככל שיהיובסופו של התהליך הן מעצבות אותנוונותנות לנו הרבה מתנות בדרךהפצעים שלנו, הטראומות שלנו, החרדות שלנו, הפחדים הכי עמוקים, אובדן, חולי, שברון לב... הם חלק מהפסיפס האדיר של החייםהן הופכות אותנו למי שאנחנוהחוזקות שלנוהמתנות שלנו.

האמת? השקט שאחרי הסערה זה הזמן בו התהליך מעמיק, מוטמע ולפעמים בכלל מתגלה.

הבלוג הזה הוא אוסף של מיליםסיפוריםתובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות המבריקה של הקליניקהאשמח שתשתפו אותי עם משהו נגע בכם.

בן שליש

מחפש את הדרךמאמין בחמלה ובקבלה עצמית. מאמין גדול בשינוי.  

מוזיקאיצלםאמן, ואיש רוח עם שורשים עמוקים.

רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקהמלאכה פנימית וחיצוניתזו זכות גדולה בשבילי ללוות את האנשים היקרים שמגיעים אליי לחלק מהמסע הארוך, המדהים והמפרך של החיים.

לכרטיס של בן

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

על טיפול רגשי וחפירות ארכאולוגיות
תאריך: 21/2/2019 12:02:00


"די נמאס לי לדבר על התקופה הזו, כמה אפשר להאשים את ההורים?" היא שואלת. היא הגיעה אלי אחרי שנים של טיפול מבוסס שיחה, לאחר שהבעיות שלה לא נפתרו והיא עדיין לא מצליחה לשמר זוגיות.

למה טיפול רגשי מחייב חפירה ארכאולוגית? למה אי אפשר פשוט להתמקד בהווה? מה הקשר בין הקושי למצוא זוגיות לפצעי הילדות שלנו? אז קודם כל ברשותכם, אנפץ כמה מיתוסים. הראשון הוא שאנחנו מאשימים את ההורים שלנו בטיפול. זה לא עוזר ואפילו תוקע. טיפול, וכל תהליך התפתחותי עמוק, מתחיל כשהאשמה הופכת ללקיחת אחריות. בהחלט יש מקום לכעוס עליהם כחלק מהתהליך וזה אפילו חשוב כשזה קורה באופן טבעי, אך זה לא קל כיוון שלרוב הילד לוקח את האשמה ומפנה את הכעס כלפי עצמו.

אז למה? למה לחפור? למה לקחת אותי ארבעים שנה אחורה לדבר על הילדות שלי?

הסיבה היא פשוטה - שם אנחנו מתעצבים. האישיות שלנו, תפיסת המציאות שלנו, תפיסת העצמי שלנו, היחס שלנו לאהבה, לעצמנו, לכסף, לזוגיות, לגוף שלנו ולתחושת הביטחון בעולם. כל התפיסות מתעצבות באופן קריטי בתקופת הילדות עד גיל שבע.

המיתוס השני שאני רוצה לנפץ - העבר שלנו היה ונגמר, ולכן לא רלוונטי ולא מעניין עכשיו. הילדות שלנו לא תקועה אי שם בעבר הרחוק, מוקפאת בבועה ומבודדת, שאינה קשורה לתמונת חיינו הנוכחית. להפך, היא חיה ובועטת, מנתבת ומנהלת את חיינו בהווה בצורה ישירה ובלתי מודעת. העבר נמצא בהווה שלנו כל הזמן, גם עכשיו. כן ממש עכשיו. זה לא אומר שחוויות החיים המאוחרות לא משפיעות, אבל הצורה בה הנפש מתארגנת סביב חוויות חיוביות וסביב חוויות טראומטיות (שגם הן בסופו של תהליך בונות - אפשר לקרוא עוד בבלוג שלי השקט שאחרי הסערה) תלויה במבנה של המערכת הנפשית של האדם, שמתעצבת בתקופת הילדות.

ננפץ עוד מיתוס? יאללה - מהות הטיפול היא לדבר על העבר ולנסות לתקן או לשנות אותו. ההיכרות שלנו עם העבר מאפשרת לנו להכיר את עצמנו בצורה ישירה יותר. הטיפול הוא לא בעבר שלנו ואת אירועי העבר אי אפשר לשנות, אלא בצורה שבה העבר שלנו מתגלם בהווה. האופן בו אנו מתנהלים על ידי העבר שלנו. בתהליך הטיפולי אפשר ליצור קשר מחודש עם הילד או הילדה שכל כך השתדלנו להדחיק ולשכוח מאחור, בעבר הרחוק. להכיר בכאב של הילד או הילדה זה להכיר בכאב שלנו וללמוד לצמוח מתוכו, מתוך תהליך, חמלה ומפגש אמיתי. משם צומחים הריפוי והשינוי.

הבלוג הזה הוא אוסף של מיליםסיפוריםתובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות הישירה של הקליניקה. אשמח לשמוע אם משהו נגע ומהדהד לך.

בן שליש - טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי

מוזיקאי, צלם, אמן.

מחפש את הדרך, מאמין בחמלה ובקבלה עצמית, מאמין בשינוי. רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקה ומלאכה פנימית וחיצונית.

לכרטיס של בן

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

קח לי את הטראומה בבקשה
תאריך: 5/3/2019 08:25:00

"אפשר להחלים מטראומה?”


זו שאלה שתמיד מכאיבה לי כי אני מרגיש את מה שהאדם מולי באמת שואל:

"אתה יכול לקחת לי את הטראומה? בבקשה".

אני לא יכול לקחת טראומות. הלוואי ויכולתי. אבל אני לא. את הזמן אי אפשר להחזיר לאחור...

אז איך מחלימים מטראומה?

בעיניי התהליך של ריפוי טראומה דומה לטיפול בפצע שלא מחלים.

הוא מגרד, מוגלתי, תמיד בתודעה במודע או שלא במודע.

כואב מדמם.

פצע שלא מחלים.

אז את השעון אי אפשר להחזיר לאחור ולמנוע מהמקרה לקרות (שוב, הלוואי ויכולתי), אבל אפשר לטפל בפצע הזה כמו שלא טיפלו בו עד עכשיו.

לגעת בו, לנקות אותו, לטפל בצורה שנכונה במקרה שלו, תלוי איזה פצע ומה החומרה שלו.

לאט לאט, הפצע שהיה מוגלתי יכול להפוך לצלקת, כזו שכבר לא מגרדת ולא מכאיבה, שהיא כבר חלק מהגוף, חלק מהביוגרפיה שלי ומהסיפור שלי.

זה תהליך ולוקח להחלמה זמן, ממש כמו פצע אמיתי.

ואז הפצע הזה לא מגדיר לי את החיים. לא מציק כל היום, לא מציף בכאב כשאני בטעות פוגע בו. פשוט צלקת. חלק מהסיפור שלי.


הבלוג הזה הוא אוסף של מילים, סיפורים, תובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות הישירה של הקליניקה. אשמח לשמוע אם משהו נגע ומהדהד לך.בן שליש - טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי

מטפל, מוזיקאי, צלם, אמן.

מחפש את הדרך, מאמין בחמלה ובקבלה עצמית, מאמין בשינוי. רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקה ומלאכה פנימית וחיצונית.

אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש את הניגון הייחודי לו. עלינו למצוא אותו בתוכנו ולהשמיע אותו בעולם.

לכרטיס של בן


הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

להיות בן חורין
תאריך: 21/3/2019 19:49:00

מכירים את התחושה שיש חוסר סנכרון בין מה שקורה בתוככם לבין מה שהעולם חושב עליכם?

העולם משדר לך שאת מצליחנית, שאתה מלא ביטחון, שאת יפה, שאתה "הולך על זה", שאת מאושרת, שיש לך מלא חברות, אבל בפנים יש חוויה אחרת לגמרי ובחדרי חדרים בתוך הנפש מסתתרות חוויות, תחושות ודעות כמעט הפוכות ממה שהעולם "קולט" שאתם.

חוסר ההלימה הזה הוא מקור להרבה סבל ובדידות.

אז איך זה קרה? איך העולם הצליח כל כך להתבלבל....?

לפורים יש מה ללמד אותנו. כל הקטע של התחפושות הוא לא רק בשביל להגשים איזו פנטזיה להיות דמות אחרת ליום אחד, גם אבל לא רק.

כשאני מתחפש למשהו אחר אני בעצם מוריד מעצמי את התחפושת של היום יום שלי. זה לא רק הביגוד, זה ברמת החוויה הפנימית, העצמי שאני רגיל להסתובב איתו כל היום, אותו עצמי שמבלבל את כולם מסביבי. כשאני מוריד את התחפושת הרגילה שלי אני יכול לרגע להסתכל עליה, לראות אותה.

"עד לא ידע" "ונהפוך הוא" אלה הזדמנויות לשכוח לרגע מעצמנו. זה לא חייב להיות דרך כמויות של אלכוהול, זה יותר העניין של האקט עצמו - להשתחרר מהדמות הרגילה שלי כדי שאוכל להבין מה לא משרת אותי יותר בדמות הזו.

יש פה קו אנרגטי תהליכי שנמתח עד לפסח. אחרי פורים אני קולט מה כבר לא מתאים לי בעצמי ובפסח מגיעה ההזדמנות לעשות ניקוי לבית, הבית הפנימי.

מה שמרומז הוא שהתחפושת הזו, המסיכה שאני מסתובב איתה, היא סוג של עבדות פנימית שאיתה אני מסתובב ביום יום. כמו כשהתחלתי ואמרתי, חוסר ההלימה בין החוויה הפנימית לבין איך שהעולם תופס אותי גורמת להרבה בדידות וסבל, וזו עבדות פנימית.

אלה המקומות בנו שלא מעיזים לפרוש כנפיים, לעוף ולהיות בני חורין באמת.

מה זה אומר להיות בן חורין? זה כשאדם מחובר באופן עמוק לעצמו ברמה הפיסית, הנפשית והרוחנית.

רגע לפני פסח אני מעביר סדנה מיוחדת שמתמקדת בתהליך של יציאה מעבדות לחירות פנימית. הסדנה מתאימה לכל מי שמחפש תהליך עמוק ומשמעותי שעובר דרך הגוף ובאינטגרציה לחיים. זו סדנה מאוד ייחודית ואני באמת מתרגש לקראתה. מוזמנים להיכנס ללינק למטה, לקרוא פרטים נוספים ולכתוב לי להרשמה ולכל שאלה.

לינק לסדנה - לחץ כאן

הבלוג הזה הוא אוסף של מיליםסיפוריםתובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות הישירה של הקליניקה. אשמח לשמוע אם משהו נגע ומהדהד לך.


בן שליש - טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי

מטפל, מוזיקאי, צלם, אמן.

מחפש את הדרך, מאמין בחמלה ובקבלה עצמית, מאמין בשינוי. רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקה ומלאכה פנימית וחיצונית.

אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש את הניגון הייחודי לו. עלינו למצוא אותו בתוכנו ולהשמיע אותו בעולם.

לכרטיס של בן

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

פסח כשער לשינוי מהותי
תאריך: 31/3/2019 10:30:00

פסח עבורי זהו סיפור של תהליך השחרור מעבדות של כל אחד ואחת מאיתנו.

אני לא מתייחס להגדה כמסמך היסטורי, שמתאר סיפור שקרה או לא קרה, אלא כתהליך אישי.

בשנים האחרונות אני חווה בתקופה של פסח תהפוכות עצומות, תהליכי ריפוי ואיחוי של שברים עתיקים בתוכי ובתוך המשפחה שלי ופתיחה ויציאה החוצה למסע חדש.

כשאני מעביר את סדר הפסח המשפחתי, אני בדרך כלל פותח בהקדמה שמספרת על כל אחד מהדמויות והדימויים בסיפור ההגדה ומה הם מסמלים בעיניי במסע האישי ליציאה לחירות:

בני ישראל - הם אני ואתה, נכון להיום ולרגע זה.

מצרים – הם הדברים בחיינו שמצירים עלינו, שסוגרים ושמצמצמים אותנו. מצרים מסמלת תרבות חיצונית שלא פועלת מהלב.

פרעה (אותיות הפרעה) - יושב לנו בעורף ומשעבד אותנו, משאיר אותנו במצרים. זה אותו קול פנימי שיפוטי שמשתמש במילים שלא היינו חולמים להגיד לחבר טוב או למישהו קרוב שנמצא בצרה.

עבדות – היא מצב נתון בחיים שבו אנחנו מנותקים מעצמנו עד ששכחנו מה המהות שלנו.

אלוהים - הוא הנשמה שלנו, הקריאה הפנימית הזו שיום אחד מתעוררת בתוכנו ומבקשת מאיתנו לצאת מהעבדות ולהתחבר אליה (אל עצמנו ולחיים) בחזרה.

משה - מסמל את הדעת, את החלק בנו שמצליח לחבר בין הצורך העמוק שלנו לעולם המעשה, בין ימין לשמאל, בין רגש לשכל. הוא זה שיכול להוביל אותנו בבטחה והוא זה שמתקשר עם האלוהות (הנשמה שלנו).

אז מה זה אומר להיות בני חורין?

להיות בקשר ישיר עם האלוהות והנשמה שלי. קשר ישיר ופתוח עם החלקים העמוקים שבי ובחיים שלי. להיות באהבה לעצמי. לזכור ולהרגיש מה אני עושה כאן בכלל....

פסח זה זמן מעולה לבחירה מחדש, להקשיב ללב. לצאת ממצרים. שוב

הפסל שבתמונה נוצר על ידי מושיק זורע ממעגן מיכאל. נתקלתי בו בטעות בטיול על החוף והוא פשוט נגע בי כל כך- הרכות שמושיק הכניס לתוך סלע עצום. מדהים!


הבלוג הזה הוא אוסף של מיליםסיפוריםתובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות הישירה של הקליניקה. אשמח לשמוע אם משהו נגע ומהדהד לך.

בברכת חג חירות שמח

בן שליש - טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי

מטפל, מוזיקאי, צלם, אמן.

מחפש את הדרך, מאמין בחמלה ובקבלה עצמית, מאמין בשינוי. רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקה ומלאכה פנימית וחיצונית.

אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש את הניגון הייחודי לו. עלינו למצוא אותו בתוכנו ולהשמיע אותו בעולם.

לכרטיס של בן

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה

להיוולד מחדש ולעורר את הלב
תאריך: 14/5/2019 10:45:00

לפני רגע הכל הרגיש כל כך טוב - פסח ותחילת האביב, תחושה נעימה בתוכי, סדנאות, קליניקה ומוסיקה, ופתאום המציאות מתהפכת עליי.

אני קם בבוקר, בין יום השואה ליום הזיכרון, טילים בדרום והלב שלי מכווץ כל כך, ממש כואב לי בחזה והבטן מתהפכת.

מרגיש את הסבל שבעולם, חוסר האונים והטראומות האישיות והלאומיות שלנו.

ופתאום יש הפסקת אש, ארוויזיון והכל טוב...?!

איך אפשר להישאר מחובר לעצמי כשהמציאות החיצונית מתהפכת כל הזמן?

כשיש לי בכל רגע נתון דרך מצויינת להסיח את דעתי ולהתנתק ממה שאני מרגיש?

כשעד שהלב נפתח ואני מרגיש טוב, קורה משהו ש"מוכיח" לי שלא בטוח לי להרגיש טוב עם עצמי. בהחלט שמח!

אני מזמין אותך לסדנת יום חוויתית - למצוא את החיבור שלך לעצמך ולחיים, לנקות מטענים שליליים ולעורר את הלב, ולחוויה עמוקה של חיבור לעצמך ממקום חדש.

האמת היא שבאותו בוקר חשוך, שסיפרתי עליו למעלה, היה בי קול שתהה "איך אפשר לעשות סדנה בתקופה כזו?", ואז הבנתי שדווקא בתקופה כזו צריך לעשות סדנה, ואת הסדנה הזו בדיוק.

הסדנה הזו משלבת בין עולמות טיפוליים חוויתיים ויוצרת מפגש בלתי רגיל ומאוד מדוייק לכל אחד שמגיע אליה.

אפרט בקצרה על הכלים השונים:

REBIRTHING: טכניקת נשימה מעגלית. בעזרת הנשימה אנחנו משחררים מטענים רגשיים ופותחים חסימות אנרגטיות ופיסיות.

הנשימה מציפה את הגוף באנרגיה וחמצן ושוטפת אותו מבפנים. מהניסיון שלי בקליניקה ובתהליכים קבוצתיים, הריברסינג הוא הכלי הכי מהיר ועצמתי שאני מכיר.

הוא מדוייק לכל אדם בכל רגע נתון ומאפשר ללב להיפתח ולהרבה אנרגיה לזרום דרכו לתוך החיים.

תנועה: אנרגיה היא תנועה ותנועה היא אנרגיה.

נועה, השותפה שלי לסדנאות, היא מטפלת בתנועה ומנחה סדנאות תנועה ונשימה.

זו תנועה שנובעת מתוכנו בצורה אותטנטית ומחוברת לכאן ועכשיו, פחות דומה לריקוד כמו במסיבה אלא יותר כמו לטקס שבטי.

התנועה מאפשרת לגוף לבטא את עצמו ולאנרגיה לזרום כמו שהיא ברגע זה.

התנועה מונחית ומלווה במוסיקה חיה ממגוון כלים שבטיים שאספתי והתמחיתי בהם בשנים האחרונות.

מוסיקה שבטית וסאונד הילינג: הסדנה מלווה בתופים ובכלי נגינה שבטיים ממסורות עתיקות כמו דידגרידו, קערות טיבטיות, חלילים, סאנסולה ועוד...

המוסיקה החיה מעצימה את התהליך והופכת אותו לייחודי ואותנטי.

כלי הנגינה מגיעים מתרבויות שונות ועתיקות ושימשו לריפוי הגוף והנפש. בשילוב של ידע מודרני והילינג פסיכו-פיסי, אני מכוון את הנגינה בצורה שמתאימה למרחב ולסדנה.

הילינג: נועה ואני פסיכותרפיסטים ומטפלים בהילינג פסיכו-פיסי. ההילינג מתייחס לאנרגיה שלנו כבני אדם ולדרך שהזרימה שלה משפיעה על חיינו. ככל שהאנרגיה שלי יותר זורמת אני מרגיש טוב יותר, בריא ובשמחה אמיתית.


זאת הזדמנות בשבילך להגיע למפגש שהוא מעבר למילים. לכל מי שמחפש שינוי בחיים, מרגיש מנותק מעצמו או נמצא בתקיעות, הסדנה הזו בדיוק בשבילו. בואו לנשום, לשחרר, להרגיש, לעורר את הלב ולהזרים הרבה אנרגיית חיים.

חשוב לדעת שזו סדנה אינטימית וההגעה בהרשמה מראש בלבד. מוזמנים להתקשר כדי להירשם ולכל שאלה שמתעוררת.

בנוסף, למי שמרגיש צורך לאחר הסדנה אנו מאפשרים מפגש פרטני עם אחד מאיתנו לאחר הסדנה בעלות סמלית על מנת לאפשר איסוף ואינטגרציה לתהליך.

עמוד הסדנה בפייסבוק עם פרטים נוספים: כאן

אני מזמין אותך להתקשר לשאול, להתייעץ ולהרשם. זה תהליך ייחודי עמוק ומהנה. בואו לנשום איתנו!

הבלוג הזה הוא אוסף של מיליםסיפוריםתובנות והבנות שלי מתוך החיים והשתקפות הישירה של הקליניקה. אשמח לשמוע אם משהו נגע ומהדהד לך.


בן שליש - טיפול רגשי ליצירת שלום בעולמי

מטפל, מוזיקאי, צלם, אמן.

מחפש את הדרך, מאמין בחמלה ובקבלה עצמית, מאמין בשינוי. רואה בדרך הטיפולית שליחות עמוקה ומלאכה פנימית וחיצונית.

אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש את הניגון הייחודי לו. עלינו למצוא אותו בתוכנו ולהשמיע אותו בעולם.

לכרטיס של בן

הפורטל לפסיכותרפיה גופנית, הנו האתר המוביל בישראל בתחום פסיכותרפיה ממוקדת גוף-נפש-רוח. חזון האתר הוא להשפיע על כמה שיותר מעגלים ולהעלות מודעות לתהליכי התפתחות המשפיעים ישירות על כל מערכות היחסים באשר הם.

התוכן באתר נכתב על ידי אנשי מקצוע בתחום, באחריותם ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

עוד אודות הפורטל, בקישור זה