צור קשר עם זיווה
...Loading...

זיווה תירם

זיווה תירם – פסיכותרפיסטית גופנית

שלום, שמי זיווה תירם מטפלת בפסיכותרפיה גופנית במבוגרים. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות,

בוגרת לימודי פסיכותרפיה גופנית במסלול ארבע שנתי לאקדמאים במכללת רידמן, לרפואה משלימה ואינטגרטיבית, בוגרת קורס התמקדות בסיסי במרכז לתרפיה מכוונת גוף.

לפני עשר שנים הקמתי ביחד עם בן זוגי את מרכז הטיפולים:  'ילאנג יאנג – בית לרפואה שלמה' המרכז נמצא  באבן יהודה, ובו צוות מטפלים רב תחומי: כירופרקטיקה, נטורופתיה, רפואה סינית, עיסוי רפואי ורקמות עמוק,טווינה, שיאצו, רפלקסולוגיה ופסיכותרפיה גופנית.

טרם פנייתי ללימודי הטיפול בעת ניהול העסק פגשתי אלפי מטופלים שהגיעו על מנת לקבל מזור שיביא קץ לכאבם הפיזי.

מכאבי ראש, מיגרנות, כאבי גב, דלקות מפרקים, בעיות במערכת העיכול, אלרגיות, בעיות עור וכדומה.

לא יכולתי להתעלם מכך שגם כאשר המטופלים קבלו טיפול שעזר והקל, כעבור פרק זמן של כחצי שנה או יותר , הכאב שוב חזר בעוצמה זו או אחרת והמטופלים נזקקו לטיפולי תחזוקה, שימור ומניעה.

בעקבות שיתופים של מטופלים, בשיחה על דלפק הקבלה הבנתי שני דברים מהותיים שמלווים אותי בדרך:

ראשית, היה משהו במפגש של מטופלים איתי שנסך בהם תחושה בטוחה לשתף ולספר על עולמם הפנימי. כך הבנתי שקשר פתוח וטוב עם המטפל הוא חלק מהותי ביצירת שינוי.

ודבר שני וחשוב:

הכאב שבא והלך הופיע בהקשר מסוים (לא תמיד ההקשר גלוי ומובן).  כאשר בעדינות שאלתי אם זכור להם מה היה לפני הופעת הכאב, התבהר כי משהו קרה באותו זמן (מתח מפגישה בעבודה, מישהו שדיבר אלי בזלזול, אי עמידה ביעדים, כישלון במבחן, משבר בזוגיות ועוד..).

המשהו הזה גרם לגירוי מערכת הגופנפש ולהתפרצות הכאב והחולי. המשותף למצבים אלו היה שהמערכת הגופנית-נפשית חוותה מתח וכיווץ והפעימה הטבעית של התרחבות והרפיה נחסמה.  

מתוך סקרנות וצורך אישי לחקור את קשרי הגוף-נפש התחלתי את לימודי הפסיכותרפיה גופנית . כיום, לאחר שנים של תהליך אישי, ומפגש עם תהליכים גופניים- רגשיים הקשר ברור -  מצבי מתח מתעוררים ברגע מאוד קונקרטי שמהווה טריגר, לחוויה קדומה, בד"כ התפרצויות אלו מושפעות מחוויה שקרתה עוד בתקופת הילדות המוקדמת. אצל מטופלים שחוו כאב בא לידי ביטוי דפוס חוזר ונשנה של רגשות מודחקים  שכלאו בתוכם אנרגיה שנחסמה ולא השתחררה.

התהליך הטיפולי שאני מציעה מתחיל ביצירת הקשר עם הרגשות המודחקים דרך הגוף. הדגש אינו על התובנה בלבד ומאפשר את ההתנסות החוויתית בסיפור שעולה בכאן ועכשיו, דרך כלים מגוונים המוצעים בהתאם לתוכן ולנגישות המטופל לעבודה איתם.

באמצעות תשומת הלב לחוויה והשיח המשולב נוצר שינוי בתבניות מגבילות של התנהגות, רגש ומחשבה, וכמו כן בדפוסים של כאב וחולי בעלי הקשר רגשי.

הקליניקה שלי ממוקמת במרכז הטיפולים שלי 'ילאנג ילאנג' ברחוב באר גנים 45, אבן יהודה.