צור קשר עם נוהר
...Loading...

נוהר כהן רז

אני פסיכותרפיסטית גוף-נפש בקליניקה פרטית משנת 2011. את דרכי בעולם הטיפול התחלתי בלימודי פסיכותרפיה גופנית במסלול חמש-שנתי במכללת רידמן. 
אני מוסמכת ע"י המכון הבין לאומי לפוקוסינג כתרפיסטית מוכוונת התמקדות, לטיפול בגישת 12 השלבים מטעם עמותת אל סם וכסופרוויזרית של פסיכותרפיה ממוקדת גוף מטעם מכון מעגלים לטיפול וייעוץ פסיכולוגי.
בשנים האחרונות הייתי עוזרת הוראה ברידמן במספר קורסים של התמקדות בסיס ובקבוצת הסופרוויז'ן של הגוף נפש.
אני חברה בארגון הישראלי והאירופי לפסיכותרפיה גופנית.

במסע שלי חקרתי לעומק את נושא ההתמכרות בחיינו. לתפיסתי כולנו מפתחים התנהגויות כפייתיות כאלה או אחרות על מנת להימנע מתחושות ורגשות קשים שאנו אוצרים בתוכנו מינקות. הכפייתיות עלולה להתבטא בהתנהגויות מגוונות כגון – חומרים ממכרים (אוכל, סיגריות, קפאין, כדורים), התנהגויות ממכרות (דפוסי עבר, נקיון, ocd), מחשבות ממכרות (פנטזיות, פרפקציוניזם, חשיבה שלילית וביקורתית), התמכרות לרגשות (רגשות אשמה, כישלון, חרטה ופספוס), התמכרות לאנשים (מערכות יחסים לא בריאות, תלות, תחושת התאהבות). כאשר אנחנו נותנים להתנהגות הכפייתית לנהל אותנו אנחנו הופכים לקורבן שלה. תכף, יעלו תחושות של חוסר סיפוק וחוסר משמעות בחיינו כיוון שאין אנו מחוברים למהות.

בתהליך, נלמד להתחבר לרגשות חבויים בתוכנו דרך תחושות גופניות. כמו כן, נלמד היכן אין אנו מסונכרנים עם גופינו, נפשנו ומהותנו. המטרה של הטיפול בראש ובראשונה הינה להחזיר רגשות מוקצים לביתם. נלמד איך אנו יכולים להרחיב בתוכנו מקום אשר מכיל בתוכו את כל קשת הרגשות עד שנגיע למקום בו לא נצטרך להתעלם מחלקים בתוכנו.

מטרת התהליך היא לחזק, להרחיב ולתת מקום לאדם בשלמותו. כאשר אנחנו מנוהלים ע"י כפייתיות אין אנו בסנכרון עם המהות שלנו, ברגעים כאלה למשל עלולים להופיע התקפי חדרה. חרדה הינה בדיוק הפער שאנו יוצרים בחיינו בין המהות לבין התנהלות כפייתית. נלמד לזהות מה הוא המקום הכל כך כואב שממנו אנו בורחים, נתן לו מקום בטוח להחשף ונחזק אותו. כגון קושי בהזדקקות ותמיכה, קושי ביצירת מיכל פנימי, קושי במימוש רעיונות מן המחשבה אל המציאות הממשית.